Ako vyzerali tie najslávnejšie stavby z čias Rímskej ríše v ich najväčšej sláve? Takto

20313

Pokiaľ ste rozmýšľali nad tou najväčšou ríšou, aká kedy existovala, tak zrejme mnohí by súhlasili s tým, že to bolo Rímske impérium, ktoré počas svojho fungovania žalo veľa úspechov. A výsledky jeho vplyvu obdivujeme dodnes.

Medzi takéto obdivuhodné počiny jednoznačne patrí aj nádherná rímska architektúra. Živým svedectvom slávy Rímskej ríše sú najmä stavby, ktoré stoja dodnes aj napriek tomu, že prešlo viac ako 2000 búrlivých rokov a rôznych období. Je ťažké si predstaviť napríklad taký Rím bez Kolosea a iných svetových pamiatok. Vždy totiž bolo a bude jednou z najväčších symbolov nie len tohto mesta, ale aj celej Rímskej ríše.

Dnes všetky pamiatky vidíte v ich súčasnom stave, no poďme sa pozrieť na to, ako vyzerali v ich najväčšej sláve. Prejdite nižšie a posúďte sami.

Koloseum:

Foto od boredpanda

Forum Romanum:

Foto od boredpanda

Piazza Navona:

Foto od boredpanda

Circus Maximus:

Foto od boredpanda

Saturnov chrám:

Foto od boredpanda

Chrámy Venus a Rome:

Foto od boredpanda

Forum Romanom zvrchu:

Foto od boredpanda

Divadlo Marcellus, Bellonin chrám a Chrám Apolla Sosianusa:

Foto od boredpanda

Bazilika Santi Cosma E Damiano:

Foto od boredpanda

Hadrianovo Mauzóleum:

Foto od boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre