Japonskí fanúšikovia na World Baseball Classic sa podelili o zážitok z držania prvej homerunovej loptičky japonského prvotriedného hráča  Shoheia Ohtaniho v kariére, čo je srdcervúci prejav ľudskosti a športového správania. Namiesto boja o vytúžený suvenír (ako to býva zvykom aj u nás) si fanúšikovia loptičku striedavo podávali, fotografovali sa a spoločne oslavovali tento okamih.

Foto: Twitter

Jedinečný okamih homerunu

Keď Shohei Ohtani odpálil svoj prvý homerun na World Baseball Classic a pomohol tak svojmu tímu k víťazstvu 7:1 a perfektnej bilancii 4:0 v skupine B, fanúšikovia boli nadšení. Namiesto zvyčajného chaosu okolo vytúženej homerunovej loptičky, ktorá sa dostala do hľadiska však fanúšikovia  prejavili pozoruhodný zmysel pre jednotu.

Foto: Twitter
Foto: Twitter

Umenie deliť sa: Loptička pre všetkých

Yuma Akatsu, fanúšička tímu Japonsko a Yomiuri Giants, bola tým šťastlivcom, ktorá chytila Ohtaniho homerunovú loptičku. Namiesto toho, aby si ju nechala pre seba, sa spolu s ostatnými fanúšikmi okolo nej zapojila do aktu štedrosti a podala loptu každému, aby sa s ňou mohol rýchlo odfotiť. Akatsu povedala: „Bol to skvelý zážitok. Som naozaj šťastná, že som sa o tento zážitok mohla podeliť s ostatnými ľuďmi okolo.“

 

zdroj

 

Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.