Aktuálne správy #102: Ľudia s vysokou inteligenciou sú častokrát viac empatickí a čas, kedy chodíte spávať môže mať vplyv na vaše kardiovaskulárne zdravie

4029

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako sa niektoré netopiere bránia pred chorobami, o prepojení medzi vysokou inteligenciou a empatiou, alebo o tom, ako vplýva koronavírus na mentálne zdravie zdravotníkov.

 

 

Štúdia z univerzity v Texase sa zaoberala správaním netopierov v čase kedy sa v komunite šíri choroba. Sledovali sa konkrétne upírske netopiere, ktoré sú veľmi sociálne zvieratá. Ich správanie počas epidémie je veľmi podobné tomu ľudskému. Rodičia sa ďalej starajú o deti ale vyhýbajú sa ostatným netopierom.

 

 

Národný kontrolný úrad vyhlásil, že v niektorých oblastiach Anglicka sa dá očakávať nedostatok vody. Dôvodom je hlavne očakávané zníženie počtu zrážok za rok. Úrad vyzýva spoločnosti k zníženiu spotreby vody z riek, jazier a zeme.

 

 

Ľudia zamestnaní v zdravotníctve majú obecne približne 3 krát vyšší výskyt depresie ako priemerný človek. Štúdia mala 1257 respondentov a bola vykonaná v Číne. Zistilo sa, že 50% z nich má depresívne symptómy, 45% z nich zažíva úzkosť, 34% nespavosť a 72% vyčerpanosť.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre