Aktuálne správy #146: Vedci predpokladajú, že do 50 rokov začne svetová populácia klesať a podľa štúdie si 13% ľudí o sebe mysílí, že sú patologickí klamári

3598

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o jednom z najčiernejších materiálov na svete, o údajnej snahe ruských hackerov ukradnúť informácie o výskume vakcíny na COVID-19, alebo o tom koľko ľudí si o sebe myslí, že sú patologickí klamári.

 

1 75

 

2 69

Vedci objavili hlboko v oceáne 16 nových príbuzných druhov rýb žijúcich hlboko v oceáne. Niektoré z týchto druhov sú tak čierne, že odrážajú len 0,5% svetla, ktoré na nich svieti. Tieto ryby využívajú svoju ultra čiernu farbu ako kamufláž, dôležitú pre prežitie.

 

3 56

 

4 51

Bezpečnostní experti z Veľkej Británie tvrdia, že hackerská skupina známa ako APT29, Cozy Bear, alebo the Dukes vytrvalo cielili kybernetické útoky na organizácie vyvíjajúce vakcínu na COVID-19. Obvinenia boli zverejnené v koordinácii s bezpečnostnými službami z Kanady a USA.

 

5 48

 

6 42

V Štúdii sledovali 623 ľudí z rôznych fór mentálneho zdravia, sociálnych sietí, alebo z univerzít. Týchto 13% údajne klame priemerne 10-krát za deň.

 

7 38

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.