Aktuálne správy #161: Rozpočtový deficit USA dosiahol historické maximum vo výške $3 biliónov a podľa štúdie mohol život na Zemi vzniknúť v kráteroch meteoritu

3747

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novej syntetickej molekule, ktorá môže pomôcť opraviť niektoré funkcie mozgu alebo miechy, o štúdií, ktorá skúmala prepojenie rozvodu rodičov v mladom veku a menšou tvorbou hormómnu lásky, alebo o ďalších údajných obetiach diktátorského režimu v Severnej Kórei.

 

1 42

 

2 42

Vedci vytvorili syntetickú molekulu, ktorá dokáže opraviť poškodenie mozgu a miechy a ponúka nádej ľuďom trpiacim Alzheimerovou chorobou a epilepsiou. Tím vedcov z University of Cambridge, inšpirovaný spôsobom, akým sa mozgové bunky obvykle spájajú, vytvoril syntetickú verziu Cerebellin-1 – proteínu, ktorý spája neurónové bunky.

 

3 33

 

4 31

Nová štúdia z Baylorskej univerzity tvrdí, že rozvod rodičov v detstve súvisí s nižšími koncentráciami oxytocínu v moči počas dospelosti. Vedci tvrdia, že to môže pomôcť vysvetliť ťažkosti pri tvorbe vzťahov, s ktorými sa títo jedinci stretávajú v dospelosti.

 

5 30

 

6 29

Funkcionárov komunistickej strany údajne zastrelili 30. júla po tom, čo prehovorili o hospodárskej politike režimu, ktorá z krajiny urobila jeden z najchudobnejších národov na svete.

 

7 26

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.