Aktuálne správy #44: Za prezidentovania Baracka Obamu bolo ovzdušie USA oveľa čistejšie ako za Trumpa a McDonald’s opúšťa jeho CEO

5008

Po dlhšom čase sa vám opäť hlásime s aktuálnymi správami z celého sveta. Dnes sa dozviete napríklad to, že Shell sa chce stať najväčšou elektrárenskou spoločnosťou na svete, ale aj to, že generálny riaditeľ McDonald’s v spoločnosti skončil.

Päťdňový pracovný týždeň je hlboko zakorenený do pracovnej kultúry po celom svete, aj keď štúdie stále dokazujú, že v skutočnosti nie je taký efektívny ako kratšie pracovné týždne. Navyše najlepšie empirické dôkazy ukazujú, že skrátenie pracovného času môže viesť k mnohým pozitívnym výsledkom pre pracovníkov, podniky a spoločnosť ako celok. Znamená to, že by išlo o menej zdravotných problémov a zníženie nákladov na zdravotnú starostlivosť, viac a lepších pracovných miest, lepšia rovnováha medzi pracovným a súkromným životom a spokojnejších i produktívnych zamestnancov.

Easterbrook sa k činu priznal a uviedol, že išlo o veľkú chybu. So svojim odvolaním súhlasil, a tak sa zo svetoznámej firmy porúčal.

Kaliforniu každoročne sužujú ničivé požiare. Tento rok zhorelo už 400 domov a požiare ničia ďalej všetko, čo im stojí v ceste. Pomáha, kto môže a chce.

Znie to možno trochu neuveriteľne, no unavený majiteľ si ich zabudol v londýnskom vlaku ešte pred mesiacom. Podnietilo to celonárodnú výzvu, ktorou žiadali človeka, ktorý ich našiel o návrat. A stalo sa.

Spoločnosť chce začať s nákupom francúzskych veterných fariem, čím myslia aj na dôležitú ekológiu.

Ak ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

 

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre