Aktuálne správy #48: USA provokuje Čínsku vládu a Britský princ sa vzdáva kráľovských povinností, kvôli kontroverznému vzťahu s Epsteinom

1670

Vraciame sa opäť s novými správami a zaujímavosťami zo sveta. Začneme inšpiratívnym príbehom milionára, ktorý sa vypracoval doslova z ničoho. Podľa ďalšej z noviniek je ale tento milionár bohužiaľ iba výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. A to pravidlo je, že podľa odborníkov je stále ťažšie pre ľudí z chudobných rodín dostať sa na vyššiu životnú úroveň. Ďalej sa pozrieme na 2 úžasné výdobytky vedy, napätú situáciu medzi USA a Čínou, alebo „kapituláciu“ Britského princa.

V dnešnej dobe je pre mladých ľudí z chudobných rodín veľmi ťažké dostať sa z najnižšej triedy. Freddie Figgers je ale výnimka, ktorá potvrdzuje pravidlo. Keď ho opustili biologický rodičia asi netušili, že sa z neho stane milionár. Ako 10-ročný vedel rozložiť a zložiť počítač, v 12 už pracoval ako počítačový technik a o 3 roky neskôr vytvoril vlastnú cloudovú databázu. Freddie sa tam nezastavil, uprednostnil prácu pred vysokou školou a dnes riadi vlastnú telekomunikačnú firmu.

 

Skupina 12 vedcov z Rice univerzity v Houstone, vytvorila takmer úplne nepriestrelný plastový materiál. Využili teoretickú štruktúru chemika Raya Baughmana z roku 1993, ktorú sa im podarilo previesť do praxe pomocu 3D tlačiarne. Guľka letiaca rýchlosťou 5,8 km/s sa dokázala dostať iba cez prvú vrstvu materiálu.

 

Napriek prejaveniu ľútosti obetiam Epsteina, bol princ odsudzovaný verejnosťou . Vznikali podozrenia, že princ bol tiež zapletený v zneužívaní neplnoletých dievčat. Veľké firmy ako BT a Barclays, s ktorými bol spájaný sa od neho začali taktiež dištancovať. Po samovražde Epsteina bol neustále bombardovaný otázkami, alebo obvineniami novinárov. Rozhodol sa preto, že sa vzdá svojich kráľovských povinností.

 

Na svete žije približne 37,8 milióna ľudí infikovaných vírusom HIV. Liečba tejto choroby je preto cieľom mnohých výskumov. Nová vakcína dokáže vytvárať protilátky na viacerých miestach mutácie, na rozdiel od doterajších pokusov. Experiment prebiehal na zajacoch, ďalším krokom budú opice a potom ľudia.

 

Experti vo Veľkej Británii volajú po reforme školstva, daňového systému a systému odmeňovania. Podľa výskumov, na ktoré sa odvolávajú, majú potomkovia z chudobnejších rodín väčší problém vyštudovať školu, vlastniť svoje bydlisko a dosiahnuť lepšie kariérne výsledky. Tento trend môžeme sledovať aj v mnohých ďalších rozvinutých krajinách.

 

Zástupcovia čínskej vlády sú pohoršený americkým zákonom o Ľudských právach a demokracii v Hong Kongu. Trump síce ešte zákon nepodpísal, ale Čína sa vyjadrila, že tento zákon je provokácia Čínskeho ľudu a porušuje medzinárodné právo. Čína hrozí, že bude podnikať kroky, ak bude mať tento zákon dôsledky. Obchodný vzťah Číny a USA, ktorý je momentálne veľmi krehký, môže byť na základe tejto situácie seriózne narušený.

Nový výskum ohľadom inteligentných domov, ukázal aké informácie zbierajú zariadenia. Či už je to chladnička, alebo zvonček, všetky zariadenia ukladajú informácie na cloud. Ako sa stravujete, kedy sa stravujete, kedy ste doma, a mnoho ďalších informácií si inteligentný dom ukladá do online priestoru. Únik týchto informácií dokáže užívateľov nesmierne poškodiť. Odborníci preto apelujú nato aby sa výrobcovia viac zameriavali na bezpečnosť, ale aj na súkromie. Napríklad odstránením cloudu a vytváraním lokálnych úložísk dát. Neodporúčajú sa produkty veľkých spoločností ako Amazon, Google alebo Apple.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre