Aktuálne správy #47: Pápež František porovnal dnešnú dobu s tou za čias Hitlera a v Nemecku musí byť každé dieťa zaočkované proti osýpkam

12496

Opäť sa vám po dlhšej dobe hlásime s aktuálnymi správami zo sveta a opäť sa dozviete množstvo informácii. Napríklad aj to, že Bill Gates je najbohatším človekom na svete alebo to, že spoločnosť Apple sa rozhodla bojovať proti elektrickým cigaretám. Viac nižšie.

Pápež František priznal svoje znepokojenie z niektorých verejných činiteľov a vlád. Podľa neho vládnu podobne, ako nacisti v minulosti. Podobajú sa najmä v tom, že šíria nenávisť voči rómom, LGBTI komunite a tiež Židom.

Sankcia za porušenie zákona sa môže vyšplhať až na 2 500€.

Čistá hodnota jeho majetku predstavuje 110 miliárd dolárov. V rebríčku najbohatších ľudí sveta sa tak znovu ocitol na samotnom vrchole, pričom tam vystriedal po krátkom čase generálneho riaditeľa Amazonu- Jeffa Bezosa.

Toto rozhodnutie urobili iba včera ráno, pričom reagovali najmä na to, že v USA zomrelo až 42 ľudí na pľúcne ochorenie spôsobené používaním e-cigariet. Medzi tými, ktorí vapovali nikotín alebo kanabis, bolo zaznamenaných ďalších 2 172 prípadov so závažnými respiračnými chorobami.

Stane sa tak prvou bankou pre zmenu klímy, ktorá ukončí financovanie projektov v oblasti ropy, zemného plynu a uhlia. Tento cieľ chcú dosiahnuť už do roku 2021.
Zelené strany privítali toto rozhodnutie a považujú to za veľmi dôležitý krok k naplneniu cieľa EÚ, ktorý spočíva v dosiahnutí uhlíkovej neutrality do roku 2050.

Švédsky premiér Stefan Löfven sľúbil, že bude odporovať hrozbám Číny a cenu uväznenému disidentskému spisovateľovi Gui Minhaiovi udelia. Gui Minhai odišiel z Číny v roku 1988 študovať na univerzitu v Goteborgu a neskôr sa stal švédskym občanom. V súčasnosti je však uväznený v Číne. Cenu mu aj napriek hrozbám odovzdá švédska ministerka kultúry.

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre