Aktuálne správy #53: V Iráne musia rodiny platiť za náboje, ktorými im vláda zabila príbuzných a Trump utiekol zo summitu, lebo nezvládol výsmech

2729

Prichádzame opäť s novými správami a zaujímavosťami zo sveta. Úžasný progres v rozmýšľaní islandskej vlády, Trump nezvládol výsmech kolegov zo sveta a veľký pokrok v liečbe nebezpečnej rakoviny pankreasu. Toto všetko a mnoho ďalšieho sa dnes dočítate v našom zhrnutí správ.

 

Rodiny skoro 366 obetí celoštátnych protestov proti vláde, sú terčom štátu. Rodiny  budú musieť platiť za použité náboje, za zničený majetok a štát ich varuje aby sa nerozprávali s médiami, a aby ani nevykonávali pohreby.

 

 

Donald Trump nazval Justina Trudeaua prezliekačom kabátov a rozzúrený opustil summit NATO. Učinil tak, keď uvidel video, kde si robí Trudeau srandu spolu s Borisom Johnsonom, Macronom, Markom Ruttem a princeznou Annou z jeho diplomatického prejavu.

 

Vedci na univerzite Tel Avivu pri experimente na myšiach dokázali za 2 týždne zničiť 90% rakovinotvorných buniek. Rakovina pankreasu je jedna z najproblematickejších, ale každodenným vstrekovaním objavenej molekuly PJ34 by sme mohli túto chorobu úspešne liečiť.

 

Väčšina vedeckých článkov, výskumov a materiálov je spoplatnená vysokými poplatkami. LibGen je databáza fungujúca na spôsob Pirate Bay. Nadšenci chcú túto platformu ochrániť pred zrušením.

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre