Aktuálne správy #57: V Škótsku je pravdepodobné referendum o osamostatnení kvôli Brexitu a Indická vláda vypla internet kvôli protestom

2550

Prichádzame s víkendovými správami, novinkami a aktuálnymi zaujímavosťami. V dnešných správach sa dozviete o podivnom sledovaní stredoškolákov, Reakciu Škótska na momentálnu situáciu v britskej politike, alebo aký vplyv môžu mať sociálne siete na neplnoleté deti.

 

Polícia vyšetruje prípad, v ktorom stredoškoláci na výlete v Minnesote objavili na ich izbe kameru. Učiteľ, ktorý mal na starosti žiakov bol preventívne suspendovaný.

 

Škola bola obviňovaná z klamlivej propagácie. Univerzita sa preto rozhodla vyčleniť čiastku $50 miliónov dolárov na odškodnenie študentov, ktorých mohla klamlivá reklama poškodiť a zároveň odpustili študentské dlhy v hodnote $141 miliónov.

 

 

 

Výskum prebiehal na 3757 deťoch od 7 až do 10tej triedy. Štúdia ukázala koreláciu medzi nadmerným časom stráveným za obrazovkou a problémami s mentálnym zdravím. Štúdia ale nepreukázala túto spojitosť pri počítačových hrách, ktoré sa ukázali ako spôsob socializácie.

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6,

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre