Aktuálne správy #59: Facebook naobhájil na súde nepretržité sledovanie polohy uživateľov a vedci vytlačili na 3D tlačiarni funkčnú mini pečeň

3397

Prinášame vám ďalší súhrn aktuálnych správ, zaujímavostí a noviniek. V dnešnom súhrne uvidíte ako dopadol Facebook na súde ohľadom sledovania polohy, tajomný človek prekazil v Kanade miliónové podvody, alebo o ďalšom nebezpečnom úniku metánu, ktorý znečistuje ovzdušie.

 

 

82-ročný biznismen a investor Brierley bol zadržaný na letisku v Sydney s detskou pornografiou. Na základe podozrenia mu detektívovia prehľadali batožiny a preskúmali jeho notebook.

 

 

Pečeň je plne funkčná po 90 dňoch od vytlačenia a dokáže tvoriť dôležité bielkoviny, ukladať vitamíny a plniť ďalšie dôležité funkcie pečene. V blízkej budúcnosti by vďaka tomuto experimentu mohli namiesto transplantácie pečene získať tkanivo od pacienta a vytlačiť mu nový orgán.

 

 

2 mladých zamestnancov v hlavnom meste Peru Lima zasiahol voľný kábel a umreli na elektrický šok. Skupina ľudí začala na druhý deň prostestovať za zvýšenie bezpečnosti v prevádzkach.

Minuloročný výbuch v Ohiu, USA bol preskúmaný vedcami z USA a Holandska a zistilo sa, že únik spôsobuje znečistenie v rovnakej výške ako priemysel štátov Francúzska alebo Nórska.

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre