Aktuálne správy #74: Iránsky politik vyhlásil odmenu za zabitie Donalda Trumpa v hodnote $3 miliónov a vedci chcú vytvoriť z jadrového odpadu trvanlivý zdroj elektrickej energie

2797

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o odmene za Trumpovu hlavu v hodnote $3 miliónov, o tom ako hackli najbohatšiemu človeku sveta mobil, alebo o postoji spoločnosti Coca-Cola ku jednorázovým plastom, ktoré používajú.

 

Vedci vytvorili diamant, ktorý keď sa umiestni do rádioaktívneho poľa dokáže vytvoriť elektrický prúd. Využívať budú C-14 izotop, ktorý má polčas životnosti 5730 rokov, čo znamená takmer nekonečný zdroj energie.

 

Nová španielska vláda vyhlásila klimatickú pohotovosť a pripravuje legislatívu pre prechod na obnoviteľnú energiu do roku 2050.

 

 

Politik Ahmad Hamzeh tvrdí, že keby má irán jadrové zbrane, neboli by terčom hrozieb. V mene ľudí provincie Kerman tvrdí, že zaplatia odmenu za hlavu amerického prezidenta.

 

 

Spoločnosť je jedným z najväčších zdrojov plastového odpadu. Tvrdia, že dokážu do roku 2030 zrecyklovať toľko plastu koľko vyprodukujú. Podľa auditu vyprodukuje Coca-Cola 200 000 plastových fliaš za minútu.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre