Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #24

2086

Po kratšej pauze pre vás máme ďalšie novinky zo sveta. Dnes sa dočítate o tom, že Trump chce kúpiť Grónsko, o tom, že si možno v budúcnosti za steak trochu priplatíte a o tom, že sa lúčime s prvým ľadovcom kvôli globálnemu otepľovaniu.

Dánsko túto ponuku samozrejme odmietlo a ako protiponuku ponúklo Trumpovi, že Dánsko odkúpi Spojené Štáty Americké. „Ako sme už povedali, tak Grónsko nie je na predaj, no zároveň sme si všimli, že v Trumpovej administratíve je na predaj všetko v Spojených Štátoch, vrátane ich vlády.“ vraví hovorca Dánskej vlády.

„Dánsko by malo záujem kúpiť celé Spojené Štáty, s výnimkou ich vlády. Myslíme si, že zavedením vzdelávacieho systému a štátnej zdravotnej starostlivosti by mohli byť Spojené Štáty zmenené na skvelú krajinu.“

 

Na pamätnej tabuli je list pre budúce generácie, na ktorom píše:

„Ok je prvý Islandský ľadovec, ktorý stratil svoj status ľadovca. V najbližších 200 rokoch pôjdu všetky naše ľadovce rovnakou cestou. Tento monument má symbolizovať, že vieme čo sa deje a čo musíme spraviť. Len vy viete či sa nám to podarilo.

August 2019

415 ppm CO2

 

 

Správa pochádza z Ruskej lode Sulak a bol napísaný 20. júna 1969. Príbeh zaujal Ruské média a tie zistili, že list napísal Kapitán Anatoly Botsanenko. V liste sa píše:

„Úprimné pozdravy! Z Ruskej Východnej flotily, lode VRXF Sulak. Zdravím toho, kto nájde túto správu a žiadam, aby ste odpísali na adresu Vladivostok -43 BRXF Sulak celej posádke. Želáme vám veľa zdravia a veľa šťastných rokov života a šťastnú plavbu! 20 jún 1969.“

Fotka správy sa najprv objavila na Facebooku, kde sa autor fotografie pýtal, či niekto vie preložiť tento list z ruštiny. Príspevok si môžete pozrieť tu.

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Filip Vašš
Vo voľnom čase rád číta, zaujíma sa o nové udalosti a popritom študuje na univerzite v Brne.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre