Aktuálne správy zo sveta, ktoré ťa povzbudia ale aj prinútia sa zamyslieť nad 21. storočím #5

1792

Známe spoločnosti ako LEGO sa snažia robiť zmeny vo vlastných výrobných procesoch a ísť tak príkladom spoločnosti . Samozrejme ide aj o veľmi efektívne PR ale cieľ ostáva šľachetný. Inak k tomu pristupujú vlády rôznych krajín ako napríklad Filipíny, ktoré dali študentom celkom zaujímavú podmienku ak chcú byť prijatý na vysokú školu. Čo myslíte uchytilo by sa niečo také aj na Slovensku?

 

 

1 36

2 33

Takzvané „odsoľovanie“ vody nie je novou technológiou, vyžadovalo si však obrovské množstvo energie a tým pádom zanechávalo veľké množstvo odpadu v podobe využitých batérií . Vďaka solárnej energií sa tak stáva pitná voda zo slanej vody lacnejšia  a dostupnejšia ako kedykoľvek predtým.

3 25

 

4 18

 

5 14

 

6 5

Spoločnosť LEGO tak predbehla svoj pôvodný zámer, ktorý mal začať až v roku 2022. Vďaka dokončeniu veternej elektrárne v Írskom mori sa tak môže ekologický cieľ naplniť skôr.

7 3

 

8 3

Filipíny tak ukotvili v zákone už predtým zaužívanú tradíciu, kedy končiaci študenti zasadili stromy.  Vláda očakáva, že jedna generácia študentov tak dokáže vysadiť aspoň 525 miliard  stromov  a ročne 175 miliónov stromov kedže sa zákon týka aj stredných a základných škôl.

 

9 3Zdroje: 1 2 3 4 5 6 7 8

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.