Angelina Jolie ako symbol krásy, ľudskosti i hereckého umenia. Nahliadnite do jej života

2784

Angelina Jolie – symbol krásy, ľudskosti či hereckého umenia. Aj takto si ju mnohí vybavujú. Nie je to však hocijaká herečka. Vyžaruje z nej dobro a šíri ho po svete. Okrem mnohých ocenení za prácu vo filmovo priemysle, získala mnohé ocenenia aj pre svoje veľké srdce. Prvýkrát totiž narazila na humanitárne otázky v roku 2011 v Kambodži, pri nakrúcaní filmu Lara Croft: Tomb Raider. Začala s humanitnou prácou a stala sa aj veľvyslankyňou dobrej vôle. V roku 2014 ju dokonca kráľovná Alžbeta II. vymenovala za čestnú dámu.

angelina jolie fotografia
Foto od Cancillería Ecuador

Fakt č. 1: Jej otec Jon Voight je taktiež herec. Angelina debutovala na obrazovke ako dieťa práve so svojím otcom vo filme „Lookin ‚to Get Out“.

Fakt č. 2: Predtým, ako sa stala herečkou, bola modelkou od svojich 14 rokov.

Fakt č. 3: Jej prirodzená farba vlasov je blond, no matka jej farbila vlasy už keď bola malá. Jolie si ich odvtedy necháva tmavé.

Fakt č. 4: Jej obľúbené zvieratá boli v mladosti plazy. Vlastnila hadov i jaštericu.

Fakt č. 5: Má obrovskú zbierku nožov.

angelina jolie fotografia
Foto od Chris.Natt

Fakt č. 6: V roku 1996 sa vydala za Jonnyho Lee Millera. Na svadbe mala oblečené čierne kožené nohavice a bielu košeľu, na ktorej mala s vlastnou krvou napísané Johnny. Keď sa jej pýtali, prečo to urobila, povedala: „Chcela som, aby to bolo špeciálne.“

Fakt č. 7: V roku 2004 si urobila vodičský preukaz, ktorý jej umožňuje lietať s malými súkromnými lietadlami. Vlastní Cirrus SR22 a lieta na ňom príležitostne.

Fakt č. 8: Po svojej roli vo filme „Hekeri“ hráva každoročne v niekoľkých filmoch. V jednom roku si zahrá aj v 5.

Fakt č. 9: Niekoľkokrát bola zvolená za najkrajšiu ženu na svete.

Fakt č. 10: OSN vymenovala Angelinu Jolie za veľvyslanca dobrej vôle pre viaceré krajiny. Bola tiež prvou osobou, ktorá dostala ocenenie „Občan sveta“.

angelina jolie fotografia
Foto od Foreign and Commonwealth Office

Fakt č. 11: Pre jej prácu v Kambodži, z nej v roku 2005 urobil kambodžský kráľ oficiálnu občanku krajiny.

Fakt č. 12: Bojovala s depresiami, drogami a mala tendenciu k sebapoškodzovaniu. Až po tom, ako prijala zo sirotinca 7-mesačného Maddoxa v roku 2002, našla vo svojom živote rovnováhu.

Fakt č. 13: Tetovanie na ľavom ramene jej vytvoril thajský umelec pomocou kladiva, nohy a ihly s polovičnou dĺžkou.

Fakt č. 14: Je to jediná „A-čková“ herečka v Hollywoode, ktorá nemá publicistu, ktorý by zastupoval ju a jej aktivity spojené s PR.

Fakt č. 15: Tri roky sa Angelina držala v rebríčku prieskumu 35 krajín, ako najobľúbenejšia žena na svete.

angelina jolie fotografia
Foto od torbakhopper

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Mr_Dee
24. decembra 2018 21:31

Mohli ste spomenúť, že kvôli depresii, si objednala vlastnú vraždu. No keď jej, jej nájomý vrah dal mesiac na rozmyslenie, zmenila svoj názor.