Archeológovia otvorili záhadný sarkofág nájdený v Egypte

1746

Nedávno sme písali o sarkofágu, ktorý našli archeológovia v Egypte, odkaz nájdete tu. Nikto netušil čo tam je, no v týchto dňoch sa im už podarilo otvoriť ho. Obrovská čierna rakva bola naposledy otvorená pred viac ako 2 000 rokmi sa stala čiastočne aj terčom vtipov ľudí, ktorí archeológov varovali, že ak to otvoria, postihne ich kliatba.

„Sarkofág bol otvorený, no žiadna kliatba nás nepostihla,“ povedal úsmevne Mostafa Waziri, generálny tajomník Rady. Našli sa tam tri múmie. Predpokladá sa, že to boli zrejme bojovníci. Jedna z lebiek bola poškodená ostrým predmetom. Sarkofág bol plný červenej splaškovej vody, ktorá prenikla z praskliny na jeho boku, čo spôsobilo rozpad múmii.

Rada teraz vykoná testy, aby určila, do ktorej éry sa múmie datujú. Nepredpokladá sa, že by patrili k nejakej kráľovskej rodine, nenašli sa totiž žiadne zlaté ani strieborné masky, amulety či sochy a na sarkofágu nie je žiaden nápis s ich menami. Práce na tomto objave tak budú pokračovať aj naďalej.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre