Tma, roboti alebo jedlo vo vzduchu – atypické reštaurácie, ktoré vám vyrazia dych.

318

Mnohí z nás si pravidelne so svojou polovičkou vyjdú do reštaurácie na obed či večeru, pričom máme isté očakávania a štandardy, čo sa týka priestoru, obsluhy i samotných jedál a rozhodne na tom nie je nič nesprávne. Navštevovať stále tú istú reštauráciu nech je hocako príjemná však nie je vždy vítané. Predsa len ľudia od prírody radi experimentujú a objavujú.

Takže sa vám občas pri experimentovaní môže stať, že narazíte na podnik, ktorý vás sklame, iný vás naopak ohúri. Potom ale existujú aj také, ktoré vám svojou zvláštnosťou vyrazia dych, zároveň však poskytnú zážitok, na aký nezabudnete. 

Reštaurácie, ktoré vám predstavíme v našom zozname sa nachádzajú v rôznych kútoch sveta, no ak by ste sa náhodou ocitli v ich okolí, určite stoja za návštevu. 

Nie vždy musí jedlo vyzerať vábne

modern toilet photo u1
Zdroj: ranker.com

V Taiwane môžete naraziť na reštauráciu, ktorá vaše estetické oko rozhodne nepoteší. Všetky jedlá aj súpravy, v ktorých sú servírované, pripomínajú toaletu alebo výlučky organizmu, ktoré v nej končia, takže ak nemáte silný žalúdok, práve tomuto podniku by ste sa mali vyhnúť. Báť sa však nemusíte – jedlá sú chutné a pripravené z klasických nezávadných surovín. Interiér reštaurácie tiež zapadá do tematiky – sedíte na toalete a namiesto stola je prebaľovací pult.  

Spojenie kaviarne a prírodnej katastrofy 

disaster cafe photo u1
Zdroj: ranker.com

Kaviareň, ktorá sa nachádza v Španielsku vám poskytne zážitok v podobe umelo vytvoreného zemetrasenia, ktoré môžete zažiť, zatiaľ čo sa budete snažiť vypiť si svoju šálku kávy. 

Tma v reštaurácii 

opaque photo u2
Zdroj: ranker.com

Opaque je reštaurácia v Los Angeles, ktorej cieľom bolo vytvoriť miesto, ktoré bude imitáciou videnia ľudí so zrakovým postihnutím. V jedálenskom kúte je len minimum svetla, takže sa hostia musia spoliehať väčšinovo len na zvyšné štyri zmysly. Len vďaka nim musia zvládnuť si objednať, skonzumovať jedlo i nápoje, prípadne navštíviť toaletu. 

Reštaurácia v štýle kondómov 

cabbages and condoms photo u2
Zdroj: ranker.com

Ide o reštauráciu nachádzajúcu sa v Bangkoku v Thajsku, ktorá sa rozhodla okrem iného sa povenovať i propagácii bezpečnejšieho sexu. Celá reštaurácia je vyzdobená v štýle kondómov, dokonca pri odchode jeden i dostanete.

Večera v oblakoch 

dinner in the sky photo u1
Zdroj: ranker.com

Túto reštauráciu by ste ju mohli nájsť v Belgicku, ale svoje služby poskytuje na rôznych miestach. Hostia sú pripútaní na lavici, ktorá je súčasťou boxu (spolu s jedálenským stolom), následne sú vynesení do výšky približne 50 metrov a tam sa môžu v pokoji navečerať vychutnávajúc si fascinujúci výhľad. 

Reštaurácia Hajime

hajime restaurant photo u1
Zdroj: ranker.com

Reštaurácia Hajime v Bangkoku ponúka tradičné japonské jedlá. Háčik je v tom, že jedlo vám naservírujú roboti oblečení ako samurajovia. Vedia dokonca aj tancovať!

‚s Baggers

s baggers photo u1
Zdroj: ranker.com

Reštaurácia v nemeckom Norimbergu je netradičná vďaka veľkému zariadeniu Rubea Goldberga. A čo toto zariadenie dokáže? Ide o koľajových systém, po ktorom sa pohybujú malé železničné vagóny plné chutných dobrôt a takto premyslene je vám jedlo naservírované. To poteší každú hravú dušu, nemyslíte? 

Kartónový kráľ 

carton king photo u1
Zdroj: ranker.com

Taiwanský podnik bol údajne inšpirovaný túžbou majiteľa odovzdať pro-ekologické posolstvo o recyklácii a opätovnom použití. Preto je čo najviac vecí v reštaurácii vyrobených z kartónov, počnúc dekoráciami a končiac riadom. 

Ľadové mesto

lainio snow village restaurant photo u2
Zdroj: ranker.com

Fínsko rozhodne nie je počas zimy chudobné na množstvo snehu či ľadu. Preto sa tamojší obyvatelia rozhodli vytvoriť celé mestečko postavené v štýle iglu zo snehu a ľadu. Nesmie chýbať ani reštaurácia, kde sú lavičky i stoly vytesané z ľadu. 

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.