Austrálski doktori prišli na to, ako jednoduchým zákrokom zachrániť tisíce predčasne narodených detí

733
pregnant fotografia
DigitalMarketingAgency Pixabay

Podľa austrálskych doktorov, životy desiatok tisíc predčasne narodených detí môže zachrániť jednoduchá procedúra, kedy sa dieťaťu odstrihne pupočná šnúra len o jednu minútu neskôr.

Tím doktorov z University of Sydney si prešiel dátami 3000 detí, ktoré sa narodili pred 37. týždňom tehotenstva, z 18 rôznych kliník z celého sveta.

Zistili, že ak počkajú 60 sekúnd pred tým, než prestrihnú pupočnú šnúru, riziko smrti u dieťaťa sa zníži o celú tretinu.

Profesor Jonathan Morris z University of Sydney tvrdí, že takýto postup oddialenia prestrihnutia sa štandardne aplikoval pri deťoch, ktoré neboli predčasne narodené, aby si lepšie zvykli na život „vonku“.

Profesor Morris tiež tvrdí, že vďaka tomuto novému výskumu sa ukázalo, že je táto procedúra bezpečná a hlavne užitočná aj pri predčasných pôrodoch.

Aj napriek tomu ako jednoduchý a bezpečný tento zákrok je, je to v oblasti medicíny obrovský objav. Umožní zachrániť množstvo životov predčasne narodených detí.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre