Chceli by ste vidieť, akými automobilmi sa pýšili slávne osobnosti? Tu vám to prezradíme.

997

Niet človeka, ktorý by nemal vlastné preferencie a to sa môže týkať naozaj hocičoho. Taká drobná zákernosť spočíva v tom, že aj výber dokáže o danom človeku veľa prezradiť. Tak je to i v prípade voľby auta – či už nás bude zaujímať farba, značka, výkon alebo vybavenie. Na základe toho dokážeme aspoň predpovedať, či majiteľ dbá o životné prostredie, bezpečnosť alebo mu ide najmä o osobné uspokojenie. Veľa vieme vyčítať aj o vlastnostiach človeka, ako napríklad či sa jedná o jedinca, ktorý je nadmieru rezervovaný, spoľahlivý alebo okázalý a pôžitkársky. 

Preferencie áut sa však počas života môžu meniť, to môžeme uplatniť však najmä v dnešnej dobe. V rokoch minulých totiž ešte nebola taká pestrá škála áut, z ktorých by človek mohol vyberať. Napriek tomu nás zaujímalo, v čom sa prevážali známe osobnosti. Určite vkusom neprekvapia, ale aspoň trochu ponúknu náhľad do ich života. 

Packard Twelve prezidenta Franklina D. Roosevelta z roku 1939 

1017674 photo u59
Zdroj: ranker.com

O Rooseveltovi sa hovorilo, že uprednostňoval väčšie a priestrannejšie automobily, a teda Packardy, ideálne pre siedmych pasažierov. Bolo pre neho dôležité, aby v prípade potreby spolu s ním mohli cestovať aj osoby so zdravotným postihnutím. 

Jaguar XK SS Roadster Steva McQueena z roku 1956

2097748 photo u57
Zdroj: ranker.com

Tento nádherný a lukratívny kúsok je stále k dispozícii k videniu a ak vás zaujíma, kde by ste naň mohli naraziť, my vám to prezradíme. Je vystavený v Peterson Automotive Museum v Los Angeles v Kalifornii.

Rolls-Royce Phantom Town Car Freda Astaira z roku 1927

1024279 photo u21
Zdroj: ranker.com

Podobne ako Jaguar XK SS aj tento jediný voz sa vystavuje v múzeu a občas sa naskytne naň pohľad aj na niektorom autosalóne. 

Pozlátený Cadillac Liberace z roku 1931

1443896 photo u24
Zdroj: ranker.com

Liberace bol špičkový no rovnako tak okázalý hudobník, po ktorom pomenovali aj jedno múzeum v Las Vegas. Zlatý Cadillac má karosériu z 23,7-karátového zlata a kľučky dverí sú kombináciou zlata a striebra. 

Jaguar Mark VII od Rowana Atkinsona

62072754 photo u27
Zdroj: ranker.com

Kto by už len nepoznal slávneho Mr.Beana, avšak už oveľa menej ľudí vie, že je veľkým milovníkom áut a vlastní celú zbierku (odhadovaná suma všetkých automobilov spolu je 80 miliónov eur) a zahŕňa aj tento skvostný Jaguar. 

Cadillac Fleetwood Elvisa Presleyho z roku 1976

932239 photo u162
Zdroj: ranker.com

Aj Elvis bol známy nielen ako fenomenálny spevák, ale aj ako “zberateľ áut, pričom sa zameriaval predovšetkým na značku Cadillac. Jednotlivé autá zo zbierky i v súčastnosti obchádzajú rôzne salóny a výstavy. Presleyho vlastný Cadillac Fleetwood z roku 1976 sa nachádza v Louwman-Museum v Holandsku.

Rover P5B kráľovnej Alžbety II. z roku 1971

928640 photo u53
Zdroj: ranker.com

Ani kráľovná Alžbeta II. nemohla zaostávať. Hrdila sa svojim Rover P5B 1, ktorý je vystavený v Heritage Motor Center v Gaydone, Warwickshire.

Renault 4 pápeža Františka z roku 1984

1321146 photo u14
Zdroj: ranker.com

Pápež František je naozaj veľkým dobromilom, keďže mu ani v najmenšom neprekážalo kúpiť 20-ročné ojazdené auto, ktoré malo najazdených vyše 320 tisíc kilometrov. Kúpil si ho ako darček od seba pre seba hneď ako ho zvolili za pápeža a používal ho na jazdu po Vatikáne

Mercedes-Benz 500 SL princeznej Diany z roku 1991

852967 photo u93
Zdroj: ranker.com

Princezná Diana mala Mercedes-Benz 500 vo vlastníctve veľmi krátku dobu – len necelý rok, pretože čelila kritike za to, že bola prvým členom kráľovskej rodiny, ktorý sa rozhodol jazdiť súkromne (nie zriedka odmietala šoféra). Momentálne sa automobil nachádza v múzeu Mercedes-Benz v nemeckom Stuttgarte.

Zdroj 

Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.