Barbarské festivaly, pri ktorých sú zabíjané zvieratá! O takej hrôze ste ešte nepočuli.

507

Vo svete žijú rôzne národy s rôznymi kultúrami, ku ktorým neodmysliteľne patria aj rôzne tradície, no nielen tie – ale aj festivaly. Z historického hľadiska sú nesmierne dôležité a častokrát zahŕňajú kopec zábavy a rôzne hry. Ale nie vždy je to bujará zábava a pozitívny zážitok. Existujú totiž aj festivaly, pri ktorých prichádzajú zvieratá o život a to veľmi krutým, dalo by sa povedať – rituálnym spôsobom. Zvieratá sú nie zriedka mučené a celý proces je nanajvýš brutálny. Je priam až neuveriteľné, že sa v 21.storočí môže niečo podobné prevádzať na nevinných tvoroch.

Zaujíma vás v ktorých krajinách ešte stále dodržiavajú tak barbarské tradície? Pokračujte v čítaní a dozviete sa to. Aj napriek tomu, že žiadna informácia nie je zveličená, vás upozorňujeme, že nejde o príjemné čítanie.

Grindadráp na Faerských ostrovoch

Zdroj: google images

O tejto tradícii je medzi zasvätenými známe, že sfarbuje oceán krvou do červena. Prečo sa tomu tak hovorí? Pretože v rámci tejto tradície sa stanovení ľudia snažia nahnať nevinné migrujúce veľryby na breh, kde ich nemilosrdne zabijú.

Prirodzene sa našlo viacero ochranárskych komunít, ktoré sa snažili tomuto barbarstvu zabrániť, no veľký úspech ich nestretol. Tradícia je totiž “chránená” zákonom. Aktivistov proti krvavým orgiám dokonca zatkli.

Streľba prepelíc v španielskej Valencii

Zdroj Sagar Paranjape

Ide o skutočne hroznú tradíciu, ktorá prebieha asi takto – mláďatá prepelíc sú pomocou dela katapultované do vzduchu, kde sú okamžite zostrelené. Už na prvý pohľad musí byť jasné, že sa to celé organizuje a prevádza pre zábavu. Prepelice sa dokonca chovajú na tento účel a to v tisícoch.

Opäť sa našli ľudia zhrození touto tradíciou, ktorí sa obrátili na španielsku kráľovnú Sofiu, tá sa však odmietla zaoberať tak primitívnymi “problémami”.

Festival Deopokhari v Khokane v Nepále

Zdroj Nandhu Kumar

Ak vám doteraz predstavené festivaly neprišli ohavné, tak po predstavení tohto budete mať na koži zimomriavky. V rámci festivalu Deopokhari je totiž živá koza roztrhaná na kusy a to holými rukami! Akoby to samo o sebe nebolo obrovským týraním, ostatní účastníci do nej môžu kopať, biť ju až kým nezomrie. Navyše platí, že ten, kto kozu zabije, môže na budúci rok organizovať tento nehumánny festival. Na záver by sme ešte podotkli, že tradícia je stará viac ako 900 rokov – toľko úbohých kôz prišlo o život celkom zbytočne.

Festival Umkhosi Ukweshwama v Južnej Afrike

Zdroj Fotis Fotopoulos

Pôvodne ide o festival ovocia, no v rámci neho je i jedna smutná tradícia – neozbrojení mladí muži obkľúčia býka, ktorého týrajú rozličnými spôsobmi (vypichnú mu oči, bijú ho, čokoľvek len aby ho pripravili o život), čím si dokazujú svoju mužnosť. Mučenie a týranie je v tomto prípade extrémne pomalé a býk môže v bolestiach zomierať aj 20 minút. Aktivistom sa podarilo dostať túto udalosť aj na súd, no keďže je tradícia chránená kultúrnym zákonom, úspešní neboli.

Týranie husí v Lekeitio, Španielsko

Zdroj Amit Talwar

V Lekeitio v Španielsku oslavujú Deň husi, to by ešte bolo celkom milé gesto, kým sa nedozviete, akým spôsobom ho “oslavujú”. Husi navlečú okolo krku povraz a zhodia ju do vody, pričom cieľom je zlomiť jej väzy alebo rovno odtrhnúť krk. Podľa toho ako rýchlo sa to účastníkom podarí, podľa toho sú posudzovaní.

Od začiatku tradície sa používali živé husi, našťastie na nátlak aktivistov sa to v roku 2005 zmenilo. Používajú sa už usmrtené husi, ktorých mäso sa následne nekonzumuje.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre