Neviete sa prinútiť cvičiť? Tieto benefity vám dokážu, že pohyb nie je len o chudnutí ale aj o mnohých iných veciach !

1148

Asi pre vás nie je žiadnou novinkou, že by ste mali cvičiť. Moderný človek sa totiž bez pohybu nezaobíde. A nie naozaj domáce práce nestačia. Každý by si mal nájsť aspoň 2-3 dni v týždni kedy sa aktívne hýbe. Cvičenie totiž už dávno nie je len o chudnutí a čoraz viac sa spomína v spojitosti s mentálnym zdravým ale aj inými benefitmi. Akými? Tie vám predstavíme  v dnešnom článku a dúfame, že budete konečne motivovaní k pravidelnému cvičeniu !

woman using dumbbells
Autor tejto fotografie je CATHY PHAM

Benefity cvičenia nie sú len o chudnutí tuku

Trošku motivácie! Nech ste začiatočník alebo pokročilý cvičenec, určite pre vás bude motivujúce to, ako pozitívne môže cvičenie vplývať na vaše zdravie!

 

Chudnutie

Niektoré zo štúdií evidentne preukázali, že pohybová aktivita má významnú úlohu v procese chudnutia a je efektívnou prevenciou voči obezite 2 !

chudnutie

Fit až do staroby

V prípade, že sa vám podarí udržať v hre až do vašej jesene života, pravidelné cvičenie zníži možnosť úbytku svalovej hmoty a a sily .

Málo pohybu = choroby

Nedostatok pravidelnej pohybovej aktivity je častou príčinou závažných ochorení – hýbete sa dostatočne často .

Fyzická krása

Ak sa o seba staráte a zaujíma vás váš vzhľad, nemala by vám uniknúť informácia o tom, že pravidelné športovanie, cvičenie, pomáha stimulovať prekrvenie buniek kože a tým môže dôjsť k redukcii prejavov starnutia kože .

sport photo

Mentálna pohoda

Pohyb a šport, cvičenie ako také, je významné z hľadiska udržania mentálneho zdravia. Vedzte, že pravidelný pohyb môže znížiť riziko Alzheimerovej choroby, schizofrénie, udržať vás psychicky a mentálne v pohode .Pravidelné cvičenie vás udrží v dobrej nálade, zníži pocity depresie a možnej úzkosti

Kvalita spánku

V dnešnej dobe je téma pravidelného a dostatočného odpočinku stále viac aktuálna… Viete skutočne oddychovať? Ak budete pravidelne cvičiť, môže sa to pozitívnym smerom prejaviť na kvalite vášho spánku a schopnosti odpočinúť si 7.

sleep photo

Bolesť

Chronická bolesť? Je riešením konzumácia, užívanie rôznych farmaceutík? Farmabiznis napreduje ako nikdy predtým, poďme ho spoločne trošku zabrzdiť! Ako? Správnym cvičením! Optimálne cvičenie môže zefektívniť váš duel s bolesťou a dokonca nakloniť misky váh na vašu stranu! Nie ste si istý tým aké cvičenia vybrať? Vyhľadajte odbornú pomoc (tréner alebo fyzioterapeut) .

Intímny život

Sex a cvičenie. Diskutovaná téma, ktorá nemusí byť tabu. Cvičenie totiž podľa mnohých podporuje váš sexuálny výkon a pôžitok, pomôže vám s častejším praktizovaním tohto koníčka .

kliky

Energia

Dostatok alebo nedostatok energie? Do ktorej kategórie sa zaradíte? Začnite cvičiť! V jednej zo šesťtýždňových štúdií s 36 dospelými osobami priniesla poznatok o tom, že v prípade pravidelného cvičenia došlo k významnému zmierneniu vnímania únavy u týchto osôb, ktoré inak pociťovali neústupný pocit únavy .

 

Ako vzdorovať pokušeniam a docieliť pravidelnosť?

beh

  • Tréningový denník – toto je silný nástroj pre zaznamenávanie a monitorovanie vášho progresu! Zapisujte si všetky potrebné parametre tréningu, plánujte, tešte sa na tréningové výzvy! Prekonanie starých čísel a osobných rekordov vie dodať poriadnu dávku motivácie a chuti do cvičenia. Tak vám to vie vydržať naozaj dlho!
  • Tréning je rutina – nech sa deje čokoľvek, bude prioritou. Lebo nám pomáha v udržaní zdravia a spokojného života. Nebudeme ho umiestňovať pod iné pôžitky nafúknuté našimi emóciami, pravidelnosť je predsa v podstate synonymum produktivity!
  • Komunita – Spoločné záujmy ľudí spájajú, pomáhajú v udržaní pozitívneho postoja k rôznym činnostiam, šport nevynímajúc. Nahovorte kolegov na spoločný tréning večer po práci, choďte s vašim frajerom večer plávať, napíšte svojmu starému tréningovému parťákovi, že vás to zase chytilo. Možno vám odpovie a vy zaznamenáte ďalší progres, opäť na tej správnej ceste! My veríme, že už bez nechcených odbočiek.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.