Vyťažilo sa už 90% zásob bitcoinu, ostáva tak už len 10%, ktoré môžeš vyťažiť ale bude ti to trvať veľmi dlho

2590

Počet bitcoinov (BTC) dosiahol zase raz významný míľnik. Ich počet v obehu bol v pondelok 18.899 millionónov „mincí“ . Čo predstavuje 90% všetkých možných zásob BTC, ktoré sa kedy vytvorili a vytvoria.

Motivovaným „minerom“ tak ostáva už len 10%, ktoré môže vyťažiť a následne už neostane žiaden voľný BTC. Prvých 90% všetkých bitcoinov sa vyťažilo za prvých 12 rokov odkedy tajomný Satoshi Nakamoto prišíel s nápadom decentralizovanej digitálnej kryptomeny pre všetkých. Zvyšných 10% však bude oveľa náročnejšie získať.

Viac ako 100 rokov

Podľa portálu Cointelegraph.com bude trvať 119 rokov kým vyťažíme zvyšných 10% bitcoinov, ktorých celkový počet je definovaný priamo v kóde – 21 miliónov „mincí“. Je to z dôvodu, ktorý sa nazýva „bitcoin halving“ a teda proces produkcie nových jednotiek bitcoinu sa každé 4 roky spomaľuje o polovicu.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre