Dobroty, ktoré vynikajú svojim bizarným tvarom, chuťou či tým, čo sľubujú.

448

Ako deti sme milovali sladkosti rôznych tvarov, farieb, vôní a príchutí. Je preto logické, že sa výrobcovia všemožne snažili vyhovieť nám, vymýšľali a predbiehali sa, len aby zaujali detské prahnúce oči. Každopádne, ani s kreativitou to netreba preháňať, pretože potom vznikajú naozaj bizarné kombinácie. Chcete sa o tom presvedčiť?

Spoločne sa pozrime na obskúrne a geniálne groteskné sladkosti, ktoré vo svete existujú, no prirodzene, nie sú dostupné všade. 

To, čo vám v nasledujúcich riadkoch predstavíme, rozhodne nie je pre milovníkov tradičných a jednoduchých pochúťok. Napokon, sami si utvorte názor.

Spermia – cukríky

Zdroj: ranker.com

Sladkosť, ktorá tvarom pripomína spermie? A možno len niekto príliš popustil uzdu svojej fantázii. Koniec koncov o ich príchuti sa minimálne na obale nič nepíše, mozno sa tu opäť zámerne vytvára priestor pre predstavivosť. Ide ale o cukríky, ktoré by ste rozhodne nečakali, že nájdete v obchode pre deti. 

Cukríky ako ťavie semenníky

Zdroj: ranker.com

Nie, nemusíte mať obavy, ani v tomto prípade neplatí, že by pri ich príprave boli naozaj použité semenníky samcov ťavy, no tvarom i farbou tak rozhodne vyzerajú. Vznikajú v područí španielskej spoločnosti na výrobu cukroviniek a ich základné zložky sú cukor, rastlinný olej a glukózový sirup. 

Žuvačky na zväčšenie poprsia

Zdroj: ranker.com

Páčia sa vám šaty s väčším výstrihom, či podobné blúzky, no trápi vás miesto, ktoré nemáte čím vyplniť? Japonská firma prišla s geniálnym nápadom. Predávať žuvačky, ktoré budú sľubovať zväčšenie poprsia. Dokonca aj samotná žuvačka vyzerá chutne – je ružová a prekrásne sa trbliece. 

Údajne obsahujú derivát rastliny Kwao Krua, ktorá prirodzene obsahuje fytoestrogény, chemickú látku, ktorá pôsobí podobne ako estrogén. Žuť sa môže štyri až päťkrát denne a naozaj zožala úspech. 

Zmrzlina z materského mlieka

woman with pink nail polish
Autor tejto fotografie je Jan Kopřiva

V roku 2011 sa londýnska cukráreň dostala na titulky novín krátko po tom, čo na trh uviedli pasterizovanú, luxusnú pochúťku vyrobenú z materského mlieka matiek, ktoré samozrejme prešli lekárskou prehliadkou. Aj samotný produkt bol podrobený dôslednej kontrole, ale žiadne problémy sa nenašli. Ak by ale niekto chcel pochybovať o úspechu tohto tovaru, veľmi by sa mýlil. Isteže sa nájdu aj odporci, ale vo všeobecnosti je táto zmrzlina pomerne obľúbená. 

Salsagheti

Zdroj: ranker.com

Mali ste už niekedy možnosť ochutnať pikantnú sladkosť? Spojenie sladkej a štipľavej chuti by sa dalo povedať, je typické pre Mexiko. A presne odtiaľ aj táto pochúťka prichádza. Ide o melónové cukrovinky spojené s tamarindovou omáčkou a korením. 

Cvrčky v čokoláde

Zdroj: ranker.com

Hmyz patrí na stôl ako konzumné jedlo v mnohých častiach sveta. Milovníci ho považujú za chrumkavú dobrotu plnú bielkovín. Čo takto si ich teda ešte vylepšiť a obaliť ich v čokoláde? Niekto tento nápad zrealizoval a tí, čo mali možnosť ochutnať to dokonca prirovnali ku Kit Kat.  

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre