7 bizarných vecí z Číny, ktoré nikde inde nenájdeš!

2301

Kamkoľvek sa pozrieš a čokoľvek si kúpiš je vysoká šanca, že to bolo vyrobené v Číne. Väčšina vecí pochádza z Číny. Ale existujú veci ktoré u nás nikde nezoženieš alebo nekúpiš. Toto sú šialené veci ktoré nájdeš iba v Číne.

Kraby z automatu

Už vieme, že ľudia z východnej Ázie radi podávajú kraba k mnohým svojim jedlám. Nezašla ale pohodlnosť nákupu kraba z automatu priďaleko?

Lacné občerstvenie, ako sú čokoládové tyčinky a čipsy, sú určené pre predajné automaty. Ale čo kraby v automatoch? Isté je, že u nás niečo podobné pravdepodobne nenájdeš.

Screenshot 20221111 1714282
Zdroj: YouTube Screenshot

Prívesok na kľúče so živou korytnačkou či rybkou

Ak sú kraby v automatoch priveľa čo toto? Áno, naozaj sa jedná o živé zvieratá, ktoré sú uväznené v kľúčenkách. Takéto kľúčenky nájdeš v Číne na trhoch a ľudia si ich kupujú pre svoje deti a blízkych. 

Podľa zdravého rozumu je to týranie zvierat, ale ako môžu v Číne predávať takéto produkty je naozaj zarážajúce. Kúpil by si si niečo také? 

Screenshot 20221111 1717092
Zdroj: YouTube Screenshot

Vzduch v konzerve

Podobný kúsok si môžeš kúpiť aj u nás na Slovensku a ide o Tatranský vzduch v konzerve. Otázkou je či sa nájde niekto kto to aj kúpi.

Keďže je ale v Číne ovzdušie veľmi znečistené, tam je tento druh produktu populárny. V Číne nájdeš konzervy so vzduchom z rôznych krajín. Ako napríklad vzduch z mesta Banff v Rocky Mountain ktorého sa prvých 500 kusov vypredalo za dva týždne!

Screenshot 20221111 1721162
Zdroj: YouTube Screenshot

Krokodílie mäso v potravinách 

Z rôznych druhov podivného mäsa dostupného v Číne musí byť na prvom mieste krokodílie mäso.  

Je zrejmé, že čo je pre nás čudné je v Číne normálne. Ale niektoré veci prekračujú hranice. Nuž, v Číne je asi možné všetko. Ochutnal by si krokodílie mäso?

Screenshot 20221111 1723122
Zdroj: YouTube Screenshot

Teabucks namiesto Starbucks

Toto je jedna z vecí ktorú by určite mnohí z nás prijali aj v našich končinách. Teabucks je ako Starbucks ale namiesto kávy predáva čaj. Teabucks nie je ani zďaleka tak rozšírený ako Starbucks. Napriek tomu má miesto na trhu na predaj sladkých čajov, variácií zeleného čaju a nových zmesí, ktoré oslovujú spotrebiteľov. Zvláštny, ale nie zlý nápad. Čo povieš?

Screenshot 20221111 1727092
Zdroj: YouTube Screenshot

Lays s príchuťou uhorky

Prechod spoločností môže zahŕňať zmenu produktov, ktoré predávajú. Spoločnosti, ktoré predávajú produkty v zahraničí, musia predávať produkty, ktoré oslovia spotrebiteľov danej krajiny. 

A tak vznikli pravdepodobne aj tieto čipsy s príchuťou uhorky. Príchute rôzneho druhu máme na Slovensku aj my, no toto pravdepodobne nie. Aká krajina, také príchute? 

Screenshot 20221111 1729282
Zdroj: YouTube Screenshot

Zombie Superman

Asi vieš, že vo vesmíre DC Comics nie je postava zombie Supermana. Túto hračku nájdeš len v Číne.  

Žeby výrobcovia chceli vytvoriť superhrdinu pre zombíkov z Walking Dead? To už sa asi nedozvieme, ale je isté, že podobný bizár nenájdeš nikde inde na svete.

Screenshot 20221111 1731312
Zdroj: YouTube Screenshot

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.