Bláznivé skutočnosti, ktoré majú človeku pomôcť zvýšiť jeho inteligenciu! Môže to fungovať?

1330

Niektorí ľudia si dobrovoľne ničia zdravie, do čoho patrí aj znižovanie inteligencie. Predstavte si človeka, ktorý sa poddá alkoholu, ruka v ruke s tým sa bude znižovať aj jeho sociálne a logické vnímanie. Na druhej strane sú ľudia, ktorí sa snažia si svoju inteligenciu zvýšiť. Vo všeobecnosti platí, že dnes chce byť každý múdry, vzdelaný, úspešný. Skrátka nadpriemerne inteligentný.

Aká je to ale inteligencia, keď sú kvôli tomu schopní robiť naozaj nevhodné veci? Že si neviete predstaviť aké? My vám s tým pomôžeme a prezradíme vám to. Možno budete prekvapení i znechutení. Vy to radšej neskúšajte.

Niektorí ľudia sa snažia otvoriť si myseľ pomocou LSD

Zdroj Goashape Studio

Nájdu sa ľudia, ktorí majú tendenciu veriť, že psychedeliká zvyšujú inteligenciu ľudí, na zamyslenie ale skôr je odkiaľ takáto informácia pochádza. Pravdou je, že môžu pomôcť premýšľať v iných sférach a rovinách, no nie je potvrdené, že by to zvyšovalo IQ, a už vôbec nie v čase mimo užitia, či dlhodobo.

Jediné, čo sa preukázalo je, že LSD napomáha zlepšiť komunikáciu medzi jednotlivými časťami mozgu, čím znižuje u človeka pocit úzkosti, preto sa cítite dobre.

Urinoterapia

Zdroj Timothy Hales Bennett

Urinoterapia je metóda, pri ktorej človek pravidelne pije svoj vlastný moč. Údajne to je prírodný liek, ktorý má pomáhať proti mnohým ochoreniam ako je HIV alebo rakovina a áno, údajne aj zvyšovať IQ (vtedy sa v moči ale máte kúpať, aby sa vaša myseľ uvoľnila).

Jazda na motorke

Zdroj Jusdevoyage

Ide azda o jedno z najprekvapivejších zistení – kto by bol predpokladal, že motorkári môžu mať vyššie IQ ako ostatní ľudia. Ako je to možné? Pri jazde vysokou rýchlosťou sa zapájajú aj také časti mozgu ktoré inak zostávajú takmer nevyužité. To zabezpečí jazdcovi vysokú úroveň koncentrácie a expresne rýchle spracovanie informácií. Títo ľudia sa tiež vyznačujú lepšou pamäťou.

Užívanie estrogénu

Zdroj danilo.alvesd

Tak ako športovci môžu podľahnúť svojej slabosti a dať sa na cestu brania steroidov, tak aj ľudia túžiaci po vysokej inteligencii môžu začať brať estrogén. Estrogén je totiž hormón, ktorý pomáha mozgu ľahšie vytvárať synapsie (a učiť sa nové veci) a zároveň podporuje aj lepšiu a rýchlejšiu komunikáciu medzi jednotlivými synapsiami.

Treba však poukázať aj na nevýhody brania estrogénu, a to je vyššie riziko vzniku rakoviny, časté zmeny nálad až depresia. U mužov sa zase môžu začať prejavovať ženské rysy – tenký hlas alebo zväčšené prsia.

Meditácia

Zdroj Omid Armin

Ľudia častokrát odporúčajú aj meditáciu, o ktorej sa hovorí, že pozitívne prospieva na ľudskú inteligenciu. Nie nadarmo sa hovorí, že ticho lieči – naozaj dokáže upokojiť a pomôcť naučiť sa koncentrovať kdekoľvek a kedykoľvek. Ide o ďalší, celkom nevinný spôsob, ako prinútiť myseľ premýšľať efektívnejšie.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre