Top 5 bojových umení, ktoré by si mal poznať

1447

Ak si nadšení pre bojové umenia alebo sa ich chceš naučiť, potom je najlepšie zistiť si rôzne dostupné štýly bojových umení. V tomto článku objavíš 5 najpopulárnejších štýlov bojových umení. Takže pokračuj v čítaní až do konca.

1. Taekwondo (Kórea)

Je systematický typ tradičného kórejského bojového umenia.Taekwondo má svoje korene v kráľovskom dvore a kmeňových bojových systémoch z roku 600 n. l., no moderné Taekwondo začalo v 40-tych rokoch minulého storočia.

Taekwondo zaviedlo do sveta boja mnoho rôznych a vynikajúcich kopacích techník a štýlov.Tento štýl bojových umení sa dokáže prispôsobiť jedinečnému štýlu, ktorý sa hodí k iným druhom boja. Ale kvôli jeho povahe sa taekwondo vyučuje v rôznych školách alebo vzdelávacích inštitútoch, takže je podstatne menej nebezpečné.

pexels photo 7045390
Zdroj: Pexels

2. Kung Fu (Čína)

Kung Fu sa vzťahuje na čínske bojové umenie. Je určený na očistu mysle a tela. Chrám Shaolin je rodiskom Kung Fu. Na tomto mieste to mnísi praktizovali na sebaobranu a zdravie, keď hľadali osvietenie.

Má rôzne štýly a variácie, ako napríklad Shaolin, Tai Chi, Wing Chun atď. Všetky štýly Kung Fu sa líšia svojimi technikami.

Držia sa však rovnakého koreňového princípu. V Kung Fu je dôležité udrieť rýchlo a tvrdo. Budeš musieť skombinovať svoju silu s rýchlosťou, aby si rýchlo porazil svojich nepriateľov.

pexels photo 3527091
Zdroj: Pexels

3. Judo (Japonsko)

Je to dynamický a ohromný bojový šport náročný na psychickú disciplínu a fyzickú zdatnosť.

Kombinácia Jujitsu Judo bola založená v roku 1882. Judo pochádza z Japonska a dnes je celosvetovo uznávané ako šport na olympijských hrách. Hoci džudo pochádza z Jiu-Jitsu, špecializuje sa na škrtenie, výlety, kĺbové zámky, hody a zákruty.

Techniky džuda nezahŕňajú žiadne smrteľné metódy. Preto je to jedno z najbezpečnejších bojových umení pre šport. Ak sa chcete naučiť sebaobranu, Judo môže byť tým najlepším typom bojového umenia, ktorý je pre vás určený.

pexels photo 6765030
Zdroj: Pexels

4. Karate (Japonsko)

Karate je sebaobranný a neozbrojený bojový systém, ktorý sa zameriava na slabé časti tela útočníka. Začalo svoju cestu späť v roku 1900. Hoci bol vyvinutý v Japonsku, najviac ho ovplyvnili čínske bojové umenia. V 50-tych rokoch sa karate rozšírilo po celom svete.

Na porazenie súpera používa Karate rôzne kopy a údery. Keď trénuješ karate, naučíš sa rôzne techniky aj s palicou či mečom. K dispozícii sú rôzne variácie karate.

pexels photo 3023756
Zdroj: Pexels

5. Krav Maga (Izrael)

Krav Maga je dynamický, moderný a efektívny bojový a sebaobranný systém vyvinutý v Izraeli. Môžu ho praktizovať ľudia všetkých vekových kategórií. Imi Lichtenfeld už v 30-tych rokoch minulého storočia vyvinul Krav Maga. Je to druh vojenskej taktiky na sebaobranu. Izraelské obranné sily Izraela vyvinuli Krav Magu. Tento štýl je vysoko efektívny pre profesionálnych bojovníkov ale aj pre bežných občanov.

Krav Maga pripravuje svojich praktizujúcich na rôzne typy hrozivých scenárov, ako sú situácie na zemi, viacnásobní útočníci, hrozby nožom a mnoho ďalších. Spája tiež rôzne štýly juda, wrestlingu a boxu. Krav Maga obsahuje aj rôzne základy pouličného boja. Je to všestranná forma bojového umenia. Pripraví ťa na každú situáciu.

Screenshot 20221216 1346142
Zdroj: YouTube Screenshot
Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.