Bola malá ako jablko a aj napriek tomu prežila. Toto je najmenšia a zároveň najväčšia bojovníčka na svete

786

Tak toto je skutočne neuveriteľný prípad. Pred 5 mesiacmi sa narodilo najmenšie bábätko na svete a bez vážnych zdravotných problémov dokázalo prežiť. Inak ako zázračným bábätkom ho už nikto nenazve. Dieťatko sa totiž narodilo ako extrémne malinké, čím prekonalo všetky rekordy a stalo sa najmenším dieťaťom na svete, ktoré dokázalo prežiť.

Lekári spočiatku neverili, že dokáže prežiť dlhšie, ako jednu hodinu. No táto malá bojovníčka sa odmietla vzdať šance žiť. Lekári zistili, že jej matka má veľmi vysoký krvný tlak a dieťa museli dostať von. A to aj napriek tomu, že žena bola len v 23. týždni tehotenstva. Pre porovnanie, matky bežne rodia v 40. týždni tehotenstva, čo je naozaj obrovský rozdiel. Ak by ale malá bojovníčka ostala v maternici dlhšie, nebola by v ohrození života len ona, ale aj jej matka.

Lekári Sharp Mary Birch Hospital v San Diegu boli nútení vykonať núdzovú C-sekciu. Rodičom povedali, že dieťa prežije s najväčšou pravdepodobnosťou iba hodinu. „Tá hodina sa však zmenila na dve hodiny, ktoré sa neskôr zmenili na jeden deň,“ povedala šťastná matka. Bábätko vážilo neuveriteľných 254 gramov, čo je vlastne veľkosť menšieho jablka. Je to ešte o 7 gramov menej, ako prechádzajúci maličký bojovník, ktorý dokázal aj napriek tomu prežiť.

Títo predčasne narodení novorodenci čelia rôznym život ohrozujúcim zdravotným výzvam a ich miera prežitia je značne ohrozená – ale Saybie, ako ju nazvala nemocnica, nečelila prakticky žiadnemu z typických medicínskych problémov, ktoré sú zvyčajne s takýmito prípadmi spájané. Môže ísť o krvácanie do mozgu či vážne problémy s pľúcami a srdcom. A teraz, po piatich mesiacoch strávených na jednotke intenzívnej starostlivosti, bola Saybie poslaná domov. „Len chcem, aby vedela, aká je silná,“ povedala sestrička. „Chcem tým povedať, že ak bude aj naďalej takto bojovať a robiť všetko, čo je v jej silách, tak nebude existovať skutočne nič, čo by nedokázala.“

Zdroj

Foto: youtube

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre