Brazília sa pustila do doteraz najväčšieho projektu na obnovu Amazonského dažďového pralesa

948
amazon
Photo by Free-Photos (PixaBay)

Bola oznámená iniciatíva, ktorej cieľom je obnoviť časť brazílskeho amazonského pralesa. Konkrétne ide o obnovenie 30 000 hektárov lesa v priebehu 6 rokov. Ide o najväčší projekt zameraný na obnovu amzonského pralesa, ktorý bol kedy v tomto regióne uskutočnený.

Do roku 2023 by chceli vysadiť až 73 miliónov nových stromov. Pomocnú ruku pri podpore projektu podávajú tiež brazílske ministerstvo životného prostredia, Svetová banka, či brazílsky fond pre biodiverzitu.

Rock in Rio a Ci-Brasil sa zaviazali postarať o začiatok tejto iniciatívy. Prvý krokom, ktorý by mal dať všetko do pohybu bude teda vysadenie milióna stromov na území o veľkosti 1200 hektárov, taktiež dary od širokej verejnosti, či príspevky od generálnych sponzorov festivalu.

dazdovy prales
Foto od Anna & Michal

Vysadenie milióna stromov na území o veľkosti 1200 hektárov bude prvou iniciatívou k spusteniu projektu a to vďaka počiatočným príspevkom od Rock in Rio, Ci-Brasil, generálnych sponzorov festivalu ale aj širokej verejnosti.

Projekt má pripravených niekoľko metód a postupov, ktoré budú použité pri obnove. Ako napríklad vysádzanie špeciálnych druhov prirodzených pre toto prostredie, obohacovanie existujúcich sekundárnych lesov, podpora prirodzenej regenerácie a samozrejme priame vysádzanie prirodzených druhov. Vybrané oblasti, ktoré sú pre projekt prioritné sa nachádzajú na severe v štáte Amazonas.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre