Brusel z Bratislavy v júni za cenu spiatočných leteniek len 27€!

224

Brusel sa považuje za hlavné mesto Európy. Ak si myslíte, že tam nie je čo robiť, ste na omyle. Od krásnych pamiatok, cez výborné jedlo až po rôzne zaujímavé miesta.

brusel fotografia
Photo by Walkerssk

Teraz máte možnosť zakúpiť si spiatočnú letenku do tohto belgického mesta len za 27€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair. Odletíte priamo z Bratislavy do Bruselu.

Termín:

Za túto cenu si môžete zarezervovať letenky napr. od 13.6. – 20.6.2018. Viac na Ryanair.

Batožina:

Môžete si so sebou zobrať batožinu s rozmermi 55x40x20cm a hmotnosťou max. do 10 kg, tá bude umiestnená do podpalubia. Do lietadla si so sebou môžete zobrať tašku s rozmermi 35x20x20cm.

A čo v Bruseli?

– Fanúšik architektúry si tam určite príde na svoje. Brusel sa stavebne vyvíjal nepretržite vyše tisíc rokov, stopy preto zanechal každý štýl, od románskeho až po art nouveau. Pompézne budovy sú napr. parížsky Notre Dame alebo Sacre Coeur.

– Kto neochutná hranolčeky – veľký kornút s tatárkou alebo inou omáčkou, alebo vafle, ten akoby v Bruseli nebol. Sú totiž považované za národný príspevok k svetovému kulinárskemu dedičstvu.

– Belgickú čokoládu môžete nie len ochutnať, ale aj na vlastné oči vidieť, ako sa vyrába. Jedno z „čokomúzeí“ je neďaleko Národnej baziliky svätého srdca v Koekelbergu. Väčšina návštevníkov sa teší najmä na „tasting room“.

– Neďaleko Bruselu je Flámsko a jeho srdcom sú Brugy. Ide o stredoveké mesto, ktoré je rajom fanúšikov histórie a architektúry, a tú možno obdivovať aj počas plavby kanálmi. Úžasný výhľad budete mať z vrcholu veže Belfort.

brusel fotografia
Foto od Harshil.Shah

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a ak sa tam chystáte zavítať, ubytujte sa vopred na stránke booking.com alebo na airbnb.cz.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre