10 slávnych osobností, ktoré mali na účte milióny a nakoniec každý z nich zbankrotoval

10444

Je ťažké uveriť, že slávni a bohatí ľudia môžu skončiť ako chudobní. Napriek tomu sa to deje. Od veľkých výdavkov až po drahé rozvody dokáže celebrita veľmi rýchlo „spáliť“ milióny dolárov. Pozrite si príbehy slávnych, ktorí dopadli nie príliš slávne.

Bjorn Borg

Je známy najmä svojimi úžasnými tenisovými zápasmi proti Johnovi McEnroevi. Svoj prvý Wimbledon vyhral vo veku 20 rokov. Po skončení kariéry žil v luxuse a utrácal veľa peňazí na svojich priateľov. Žil v Monte Carle, aby unikol pred 40 000 dolármi, ktoré dlhoval vo Švédsku na daniach. Po troch manželstvách a dvoch rozvodoch zbankrotoval v roku 1997.

bjorn borg fotografia
Foto od MadMarlin

Wayne Newton

Kedysi jeden z najznámejších zabavačov na svete urobil množstvo zlých investícií, ktoré viedli k obrovským dlhom. Musel vyhlásiť konkurz, keď dlhoval 20 miliónov dolárov.

Photo by wikimedia

Ulysses S. Grant

Generál občianskej vojny a 18. prezident Spojených štátov, bol možno úspešný na bojovom poli a v politike, ale nie v súkromnom živote. Pred a po vojenskej a politickej kariére boli jeho podnikateľské aktivity katastrofálne. Po jeho predsedníctve urobil zlé obchodné rozhodnutia, ktoré ho priviedli k bankrotu.

Photo by wikimedia

Toni Braxton

Bola obrovskou popovou hviezdou, ktorá predala 15 miliónov albumov na celom svete a získala päť cien Grammy. Za albumy zarobila 170 miliónov dolárov. No dlhovala milióny manažérom, právnikom a bankám.

Photo by wikimedia

Nicolas Cage

Počas jeho obrovskej hereckej popularity zarobil 150 miliónov dolárov. No prišiel o všetko. Z luxusných jácht, ostrovov, Lamborghini a lebiek z dinosaurov až po prvé komiksy Supermana a dinosaurov, je možné povedať, že jeho výdavky boli nezvyčajné. Kvôli svojmu bankrotu sa musel predať v čo najväčšom počte filmov, aby mohol splatiť svoje dlhy. Preto ste ho v posledných rokoch pravdepodobne videli v množstve nízko rozpočtových filmoch.

nicholas cage fotografia
Foto od George Grinsted

Mike Tyson

Jeden z najznámejších boxerov na svete si počas svojej kariéry zarobil až 300 miliónov dolárov. Ale začiatkom 90. rokov bol vo väzení za znásilnenie a čelil rozvodu, čo ho stálo milióny. Neskôr sa vrátil, zarobil viac miliónov, ale potom zase všetko utratil a nakoniec podal konkurz.

mike tyson fotografia
Foto od GabboT

Johnny Depp

Slávny pre svoje úlohy v Edward Scissorhands a Piráti z Karibiku. Depp podal žalobu proti svojej manažérskej spoločnosti a obvinil ich zo svojich finančných ťažkostí.

johnny depp fotografia
Foto od the12thplaya

Walt Disney

Predtým, ako sa stal úspešným a šialene bohatým, bol prvý podnikateľský projekt Walta Disneyho úplným nepodarkom. V roku 1922 založil svoju prvú filmovú spoločnosť, ale po tom, čo bol podvedený distribútorom v New Yorku, nemohol platiť účty a bol nútený podať návrh na konkurz.

walt disney fotografia
Foto od JoeInSouthernCA

Michael Jackson

Bol kráľom popu a preto si zrejme myslíte, že Michael Jackson bude zabezpečený na celý život, no nebolo to celkom tak. Kvôli veľkému počtu súdnych sporov vedených proti nemu začal upadať. Bol obviňovaný najmä z prípadov zneužívania detí. V čase jeho smrti sa hovorilo, že dlhuje až 500 miliónov dolárov.

michael jackson fotografia
Foto od AllardJanssen

Burt Reynolds

V Hollywoode býval jedným z najlepšie platených hercov. Avšak jeho veľké výdavky, zlé investície a neusporiadaný rozvod ho priviedli v roku 1996 k bankrotu. Jeho problémy s peniazmi sa tam neskončili. V roku 2011 si ho hypotekárny veriteľ vzal domov a vyžiadal si platbu vo výške 1,2 milióna dolárov, pričom povedal, že za rok nevyplatil hypotéku.

burt reynolds fotografia
Foto od Alan Light

Zdroj: list25

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre