Celebrity, ktoré majú nadpriemernú výšku IQ

2350

Skóre inteligenčného kvocientu (IQ) je používaným a uznávaným meradlom inteligencie. Je výsledkom štandardizovaného testovania a predmetom mnohých štúdií. Hoci sa o rozsahu testovania IQ vedú diskusie, všeobecne sa uznáva, že osoby so skóre nad 130 majú výnimočnú inteligenciu. Boli založené organizácie ako Mensa International, ktoré združujú členov dosahujúcich takéto vysoké výsledky.

Tí, ktorí oplývajú mimoriadnym IQ, nie sú vždy plachí ľudia skrývajúci sa v tmavých laboratóriách. Pozoruhodnú inteligenciu preukázali ľudia z každej oblasti života. Patria sem aj bohatí a slávni. Tieto hviezdy sú často viac známe vďaka svojim výkonnostným schopnostiam než inteligenciou, avšak jestvuje množstvo celebrít s pôsobivým IQ.  

Quentin Tarantino (160)

Drvivá väčšina hviezd na tomto zozname využila svoju inteligenciu na dosiahnutie vyššieho vzdelania. Napriek tomu, že má tento filmový mág nadpriemernú výšku intelektu, nielenže nemá vysokú školu, ako sa od inteligentných ľudí očakáva, ale neskončil ani strednú. Napriek tomu, že štúdium ukončil vo veku 15 rokov, má ohromujúco vysoké IQ – 160. Dosiahnuť úspech vo filmovom priemysle bez formálneho vzdelania je dosť náročné, ale vytvoriť majstrovské diela ako Pulp Fiction a Reservoir Dogs na základe osobného štúdia filmov je výnimočné.

celebrity
Gage Skidmore/Wikimedia Commons

Ashton Kutcher (160)

Ashton Kutcher sa preslávil ako hlúpy, ale charizmatický Kelso v seriáli That ’70s Show, no v skutočnosti nemohol byť iný. Má ohurujúce IQ 160. Navštevoval univerzitu v Iowe, než ju opustil, aby sa mohol venovať kariére v zábavnom priemysle. Najnovšie Kutcher využil svoj um na skvelú vec. Vytvoril organizáciu známu ako Thorn, ktorá bojuje proti detskej pornografii a zneužívaniu na celom svete. Jeho zanietené prejavy o tejto problematike odhaľujú jeho inteligenciu.

celebrity
Marcos Madi/Wikimedia Commons

Matt Damon (160) 

Matt Damon je jednou z najväčších filmových hviezd súčasnosti. Najviac ho preslávili akčné filmy. Do takých výšin sa však dostal skôr vďaka svojmu umu než svalom. V skutočnosti za úspech svojej prelomovej úlohy vo filme Dobrý Will Hunting vďačí svojej inteligencii, keďže scenár napísal ako úlohu na hodine angličtiny. Jeho IQ je veľmi pôsobivých 160 bodov.

celebrity
nicolas genin/flickr

Sharon Stone (154) 

Ľudia možno nepredpokladajú, že herečka ako Sharon Stone je pozoruhodným mysliteľom. Táto hviezda má však skóre IQ 154. Jej inteligencia jej umožnila v škole rýchlo napredovať, keďže druhú triedu navštevovala ako 5-ročná. Získala štipendium na Edinboro University vo veku 15 rokov. Školu však opustila, aby sa mohla venovať modelingu.

celebrity
Shawn/flickr

Lisa Kudrow (152)

Lisa Kurdow je známa a slávna predovšetkým vďaka tomu, že stvárnila Phoebe Buffayovú v seriáli Priatelia. Tiež sa vyznačuje nadpriemerným IQ. Svojmu otcovi pomáhala pri výskumnom projekte zameranom na spojitosť ľaváctva a bolesti hlavy.

celebrity
Lan Bui/flickr

Shakira (140)

Hoci je Shakira známa skôr svojím hlasom ako rozumom, je to umelkyňa, ktorej inteligencia je rovnako dôležitá ako jej umelecké schopnosti. Jej IQ je 140. Jej kariérny úspech možno pripísať práve veľkej inteligencii, pretože si sama píše piesne. Okrem toho ovláda sedem rôznych jazykov, plynulo či čiastočne. Založila niekoľko škôl.

celebrity
World Economic Forum/flickr

Natalie Portman (140)

Je to mimoriadne úspešná a kritikmi oceňovaná herečka. Držiteľka Oscara sa objavila v niekoľkých silných filmoch, ako aj vo filmoch s výrazným marketingom. Jej herecké schopnosti možno nie sú najpôsobivejšou vlastnosťou. S IQ 140 má neuveriteľne silnú myseľ. Údajne ovláda 5 rôznych jazykov, má titul z Harvardu a publikuje v odborných časopisoch.

Natalie Portman Berlin 2015
Siebbi/Wikimedia Commons

Madonna (140)

Madonna, jedna z najikonickejších a dlhodobo pôsobiacich hviezd na tomto zozname, je už mnoho rokov hudobnou kráľovnou. Jej majstrovstvo umelkyne nie je jediné, čo ju odlišuje od bežných ľudí. Má neuveriteľne zaujímavé skóre IQ – 140. Odmalička bola známa svojimi mimoriadne dobrými známkami. Získala štipendium na Michiganskej univerzite, ale rozhodla sa z nej odísť, aby sa mohla venovať hudobnej kariére.

Madonna at the premiere of I Am Because We Are
David Shankbone/Wikimedia Commons

Arnold Schwarzenegger (135)

Jeho genialita bude možno pre mnohých prekvapením. Či už je to pre jeho prízvuk, kariéru akčnej hviezdy alebo zaužívaný stereotyp, že ľudia s obrovskými svalmi musia byť hlúpi, faktom zostáva, že málokto chápe jeho genialitu. Schwarzenegger má IQ 135. Hoci väčšinu svojej kariéry strávil napínaním svalov, už samotný fakt, že za posledných niekoľko desaťročí zaznamenal taký veľký úspech v herectve, kulturistike a politike, svedčí o veľmi bystrej mysli.

48354863266 7cbbaf4b91 o scaled
Gage Skidmore/flickr

Jodie Fosterová (132)

Jodie Foster má za sebou úctyhodnú dlhú a úspešnú kariéru. Jej herecké úspechy sú jedinečné. Je známa tým, že jej to dobre páli, rovnako ako svojimi výkonmi. Má IQ 132 a dosiahla niekoľko úžasných výkonov. S vyznamenaním absolvovala štúdium na Yaleovej univerzite, rozumie po anglicky, francúzsky, taliansky, španielsky a nemecky a čítať sa naučila ako 3-ročná.

Jodie Foster.4779
Franz Richter/Wikimedia Commons

Kate Beckinsale (132)

Je známa vďaka rôznym úlohám vrátane romantických a akčných filmov. Hoci sú jej herecké schopnosti chválené, stále sa jej nedostáva uznania, ktoré si zaslúži za svoju inteligenciu. Podobne ako mnohé iné hviezdy na tomto zozname, aj ona navštevovala skvelú vzdelávaciu inštitúciu. Kým sa jej filmová kariéra len začínala, študovala na Oxforde. Okrem štúdia jej výkonná myseľ umožnila stať sa polyglotkou. V súčasnosti ovláda angličtinu, francúzštinu, ruštinu a nemčinu. Preto vôbec nie je prekvapujúce, že má IQ 132.

Kate Beckinsale TIFF 2008
GabboT/flickr

Zdroje: 1.

 

Volám sa Frederika a mojím druhým menom je zvedavosť. Vyštudovala som slovenčinu a mojou vášňou je čerpanie nových informácií. Dlho mi trvalo zistiť, čo chcem v živote robiť, no nakoniec som prišla na to, ako to všetko spojiť dohromady - písaním článkov. Som milovníčka psov, cvičenia a sladkého. Keďže vzdelanie nikdy nie je na škodu, zdokonaľujem sa v marketingu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.