Bizarný problém u susedov v Českých dráhach. Nové vlaky nejdú naštartovať pretože vypršala platnosť softvéru

1706

Pomerne bizarný problém s novými vlakmi riešia naši susedia z Česka. Od 1. januára ich väčšinu nevedia naštartovať pretože vypršla platnosť softvéru. Ide o vlaky typu RegioShuttle, ktoré si Česi minulký ruk kúpili z druhej ruky z Nemecka.

zdroj: Wikimedia

Z celkového počtu 20 vlakov sú schopní naštartovať iba jeden až dva vozy. Zdroje uvádzajú, že na problém prišli začiatkom nového roka v depe v Kralupech nad Vltavou. Aby situáciu zvládli, museli nasadiť staré modely vlakov.

Potřebujeme od zahraničního výrobce těchto vagonů instalační software pro další období. Vyjadril sa hovorca Českých dráh – Petr Šťáhavský. České dráhy vraj neboli od dodávateľa vozov informované o tom, že programu má začaitkom roka skončiť platnosť.

zdroj: ČT

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre