Cestovateľské unikáty

214

Spoznávanie nových kultúr a krajín a cestovanie ako také je vo všeobecnosti silným magnetom pre ľudí bez rozdielu veku, pohlavia či náboženského vyznania. Možností kam vycestovať sú neuveriteľné kvantá a mnohokrát sa stane, že čas vyhradený na cestovanie ani poriadne nevyužijeme. Jednoducho preto, že od samej rozkoše nevieme kam skôr.

Inšpirujte sa výberom zaujímavostí v nasledujúcom článku a navštívte miesta, ktoré sa s nimi spájajú. odhalia veľa, ale osobná skúsenosť je na nezaplatenie. Pretože tie pravé zážitky z cestovania získate len vtedy, keď budete mať oči aj myseľ otvorenú novým informáciám a podnetom.

 

Svetová rarita v Tatrách

O Vysokých Tatrách sa hovorí ako o najmenších veľhorách sveta. Jedna z tatranských zaujímavostí je však spojená s ľuďmi, konkrétne s tatranskými nosičmi. Zatiaľ čo vysokohorské chaty v iných krajinách sú zásobované pomocou áut a vrtuľníkov, na tie tatranské zabezpečujú vynášku potrebných potravín, hygienických potrieb a ďalšieho vybavenie ešte stále ľudia maximálne oddaní horám. Ide o svetový unikát a moment, ktorý patrí ku koloritu našich hôr. Bežne sa nosí náklad o váhe 60 – 80kg, rekordman a tatranská legenda Laco Kulanga sa však úspešne popasoval aj s nákladom o váhe viac ako 200kg! Tvrdý nosičský chlebík si môžu vyskúšať aj turisti, mali by však aspoň , pre každý prípad.

 

Veľké jablko láka

Ďalším zo svetových cestovateľských „naj“ sú najnavštevovanejšie miesta na svete. Aby ste si ich mohli všetky v pohode vychutnať, potrebovali by ste aspoň . Vyskúšajte napríklad jednotku v počte návštevníkov – Time Square, ktoré je pulzujúcim centrom New Yorku. O tomto mieste sa vďaka stále prítomnému množstvu svetelných bannerov a reklám hovorí, že nikdy nespí. Akiste za to ale môžu aj masy turistov. Ich počet za rok násobne prekračuje počet obyvateľov celého New Yorku!

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre