Chcete trochu bližšie spoznať členov kráľovských rodín? Niektorých z nich vám teda predstavíme

10006

Kráľovské tituly neexistujú iba v rozprávkach od Disneyho. V súčasnosti je na svete stále viac ako 20 kráľovských rodín a my vám dnes trochu bližšie predstavíme život niektorých ich členov.

Princezná Leonor, Španielsko

1 19

Princezná Leonor sa narodila 31. októbra 2005. Je najstaršou dcérou kráľa Felipeho, ktorá nastúpi na trón po abdikácii svojho otca. Bude tak prvou španielskou kráľovnou od roku 1868. Je jazykovo zdatná, keďže okrem španielčiny hovorí aj anglicky a učí sa mandarínčinu, francúzštinu a arabčinu.

Princ George, Spojené kráľovstvo

2 19

Princ George je najstarším synom princa Williama a je tretím následníkom britského trónu po svojom otcovi, princovi Williamovi a starom otcovi, teda princovi Charlesovi. Narodil sa v roku 2013 a dnes má 7 rokov.

Princezná Estelle, Švédsko

3 14

Princezná Estelle má 8 rokov a je najstarším dieťaťom švédskej korunovanej princeznej Viktórie a je po svojej matke druhou následníčkou švédskeho trónu. Často navštevuje koncerty a múzeá, aby sa dozvedela viac o svojej krajine i svete. Vo voľnom čase rada trávi čas vonku a taktiež veľa času venuje bratovi.

Princezná Elisabeth, Belgicko

4 2

Belgická princezná Elisabeth sa narodila 25. októbra 2001, teda je to už dospelá žena. Je najstarším dieťaťom kráľa a hoci má bratov, je prvou, ktorá má právo nastúpiť na trón. A ak zasadne na trón, tak bude prvou belgickou kráľovnou. Elisabeth lyžuje, hrá tenis, venuje sa potápaniu a má rada trekking. Princezná hovorí po holandsky, francúzsky, nemecky a anglicky. Štúdium ukončila na UWC Atlantic College vo Walese v máji 2020 a na jeseň 2020 sa prihlási k belgickej vojenskej akadémii v Bruseli. Vo veľkom sa už venuje dobrovoľníckej práci a pomáha deťom s poruchami učenia, starším ľuďom, bezdomovcom a tiež ľuďom so zdravotným postihnutím.

Princ Christian, Dánsko

5 2

Princ Christian má 15 rokov. Je najstarším dieťaťom dánskeho korunného princa Frederika a vnukom kráľovnej Margrethe II. Po svojom otcovi je druhý následník trónu. Je zaujímavé, že od 16. storočia dostávajú prvorodené deti dánskych panovníkov meno Christian alebo Frederik.

Princ Jacques, Monako

6 14

Princ Jacques, celým menom Honoré Rainier Grimaldi, sa narodil 10. decembra 2014, má teda 5 rokov. Má dvojča, princeznú Gabriellu, ktorá je od neho o 2 minúty staršia. Podľa pravidiel je však on právoplatným nasledovníkom monackého trónu.

Princ Moulay Hassan, Maroko

7 14

Marocký princ Moulay Hassan má 17 rokov. Ako najstaršie dieťa kráľa Mohanneda je následníkom marockého trónu. Tento rok princ vyštudoval strednú školu a získal medzinárodnú maturitu v odbore ekonómia a spoločenské vedy. Hovorí plynule arabsky, francúzsky, anglicky a španielsky. Na rozdiel od svojho otca, ktorý študuje právo, princ plánuje štúdium letectva. Už si však zvyká na svoje kráľovské povinnosti, pričom chodí po kráľovských návštevách a komunikuje so svetovými vodcami.

Princezná Catharina-Amalia, Holandsko

8 1

Holandská princezná Catharina-Amalia má 16 rokov. Je najstaršia z 3 sestier. Aj keď sú princezná a jej sestry z kráľovskej rodiny, tak navštevujú bežnú školu. Princezná hovorí po holandsky, anglicky a španielsky. Má rada jazdu na koni, hokej, spev a hru na klavíri.

Princezná Ingrid Alexandra, Nórsko

9 12

Princezná Ingrid Alexandra je najstarším dieťaťom nórskeho korunného princa Haakona. Narodila sa v roku 2004 a po otcovi je druhou nasledovníčkou trónu. Ak sa dostane na trón, stane sa druhou kráľovnou Nórska po kráľovnej Margaréte, ktorá bola panovníčkou ešte v 15. storočí. Spočiatku chodila do bežnej základnej školy, ale neskôr bola preložená na súkromnú školu, v ktorej prebiehala výučba v angličtine. Princezná sa zaujíma o ochranu životného prostredia, má rada lyžovanie, kickbox a surfovanie. V roku 2016 bol otvorený sochársky park, ktorý nesie jej meno. Sochy navrhujú deti po celej krajine a návrhy si vyberá sama princezná.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.