Prelomenie stereotypov: Chlapcovo oblečenie ohromilo celú školu a inšpirovalo k zmene

907

Chlapec, o ktorom vám dnes porozprávame, mal odmalička nezvyčajný sen. Na maturitný ples si chcel obliecť šaty. Jeho rodičia ho pochopili, a keď nadišiel čas, rozhodli sa mu želanie splniť. Zaujímavé sú však reakcie jeho učiteľov a spolužiakov. Aké boli? To sa dozviete nižšie!

Zdroj: thisisneenz/Twitter

Tento večer je pre mnohých mladých ľudí významnou udalosťou. Je to pomyselný krok na ceste k dospelosti a zároveň šance zažiariť. Všetci sa snažia vyzerať čo najlepšie a rodičia chcú, aby naň deti spomínali s radosťou. Korben je tínedžer, ktorý počúva vlastné vnútro. Má záľubu v nosení šiat, dokonca mal kreatívne alter ego slečna Frou Frou. Keď však prišiel významný večer, všetko sa zmenilo. Jeho matka uviedla, že chlapec chcel nechať slečnu Frou Frou doma a podujatia sa zúčastniť ako on sám. On sám v šatách.

Zdroj: thisisneenz/Twitter

Matka ho bez váhania podporila. Chápala, že je dôležité, aby bol jej syn (nielen) v tú noc sám sebou. Aj preto je jeho príbeh pripomienkou toho, že maturitný ples je viac ako len móda a tanec. Bol to jeho sen, po ktorom skutočne túžil.

Korbenova matka Nina sa podelila o nežné slová. Uviedla, že v 12 rokoch vyslovil svoje želanie a o pár rokov sa mu to podarilo. Je nesmierne pyšná na to, že je verný sám sebe a rozhodol sa nepoddať strachu z reakcií okolia. Toho sa však obávať ani nemusel, pretože ho celá škola prijala. Korben chcel ísť na ples ako on sám, ale vyjadriť pri tom aj svoju ženskú stránku. Preto si na vrch obliekol smoking a spodnú časť tvorila sukňa, pričom sa inšpiroval hercom Billym Porterom.

Zdroj: thisisneenz/Twitter

Nina chcela vidieť, že si Korben žije svoj sen. A že to nezostane len pri snoch, ale bude žiť aj krásny život. Pre Korbena jej podpora znamenala všetko a vďaka tomu prišiel na to, že skutočne môže byť, kým len chce. Hoci sa vždy nájdu ľudia, ktorí nebudú ochotní to akceptovať, snažia sa s tým zmieriť.

Silu mu dodali aj reakcie ľudí zo školy. Po jeho príchode sa nálada zmenila na búrku radosti a nikto nedokázal skryť svoje nadšenie. Všetci prítomní ocenili jeho odvahu byť samým sebou. Na znak úcty mu zatlieskali a následne si užili poriadnu zábavu.

Príbehy, akým je aj ten dnešný, sú mimoriadne inšpiratívne. Dokazujú, že ak spoločnosť dokáže rešpektovať a žiť aj v podmienkach, na ktoré nie je zvyknutá, bude z toho ako celok prosperovať.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre