Chlapík nechal na sedadle auta počas horúceho dňa vajce, aby poukázal na to, prečo nemáte svojho psa nikdy nechávať počas takýchto dní ani na chvíľu v aute

4248

Autor tohto pokusu sa snaží poukázať na nebezpečenstvo, ktoré hrozí, keď majitelia, nechávajú svojho psa v aute. Aj keď si človek iba na chvíľu odskočí, je to extrémne nebezpečné.

Na panvici v zaparkovanom aute nechal vajíčko po dobu 15 minú. Vytvoril k tomu sériu fotografií, aby názorne predviedol, čo sa počas takýchto horúcich dní v aute deje. Dúfa, že týmto upozorní všetkých majiteľov psov, aby si uvedomili, že takto vážne ohrozujú život svojho domáceho miláčika.

Podľa organizácie PETA každý rok množstvo psov trpí tým, že ich majitelia nechávajú v zaparkovaných autách. Aj keď je to len minútka, je to nebezpečné. Pri vonkajšej teplote 25 stupňov Celzia sa môže teplota vo vnútri auta vyšplhať na 37 až 47 stupňov iba za pár minút. Pri 30 – stupňových horúčavách sa teplota v aute za 10 minút dokáže vyšplhať až na 70 stupňov.

Toto môže viesť k vážnemu poškodeniu mozgu, či úpalu už po 15 minútach pobytu v aute. Je treba si uvedomiť, že psy takéto teplo zvládajú mimoriadne ťažko. Pretože jediný spôsob ako sa dokážu chladiť je prostredníctvom dýchania a cez labky.

PETA taktiež varuje pred horúcimi chodníkmi. Ak je pre vás neznesiteľné stúpiť bosou nohou na rozhorúčený chodník, tak isto je to nepríjemné pre vášho psa.

BoredPanda

 

BoredPanda

 

BoredPanda

 

BoredPanda

 

BoredPanda

 

BoredPanda

 

BoredPanda

 

BoredPanda

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre