Slávny herec pomáha sirotám v núdzi: Postaví domovy pre osamelé deti

152

Christian Bale, známy svojimi rolami vo filmoch ako „Americké Psycho“ a séria o Batmanovi, nedávno predstavil plány na výstavbu 12 detských domovov v Kalifornii. Tento projekt, ktorý je svedectvom jeho dlhoročného záujmu o pomoc deťom v núdzi, je inšpirovaný narodením jeho dcéry a šokujúcimi štatistikami o počte detí v pestúnskej starostlivosti.

Nadácia srdcom pre deti

Nutkanie pomáhať sa v ňom začalo prebúdzať už v roku 2005 a odvtedy prešiel dlhou cestou k realizácii. Baleov zámer je vytvoriť jedinečný komplex, ktorý nielenže poskytne domov deťom bez rodičov, ale aj umožní súrodeneckým skupinám zostať spolu. Zahrnuté sú aj štúdiové byty pre podporu samostatného života a komunitné centrum, ktoré bude slúžiť ako miesto stretnutí a aktivít.

IMG 7915
Zdroj: YouTube

Dedina pre siroty

Celý projekt bude stáť asi 22 miliónov dolárov a jeho dokončenie sa odhaduje v roku 2025. Nachádzať sa bude približne 100 kilometrov severne od Los Angeles. Bude to prvá dedina svojho druhu v Kalifornií. 

IMG 7913
Zdroj: YouTube

Význam rodinnej súdržnosti

Christian Bale, v súlade s filozofiou organizácie Together California, ktorú spoluzakladal, zdôrazňuje dôležitosť udržiavania súrodeneckých väzieb a poskytovania stabilného prostredia pre deti, ktoré prišli o rodičov. Tento projekt je výrazom jeho odhodlania riešiť problémy pestúnskej starostlivosti inovatívnym a udržateľným spôsobom.

Vplyv na komunitu

Situovaný vedľa parku v meste Palmdale, tento komplex prinesie novú nádej nielen deťom v systéme pestúnskej starostlivosti, ale aj celej komunite. Bale vyzýva obyvateľov Kalifornie, aby sa pridali k tejto iniciatíve a spoločne pracovali na zlepšení životov najzraniteľnejších členov spoločnosti.

IMG 7911
Zdroj: YouTube

Projekt Christiana Balea je viac než len charitatívnou aktivitou. Jeho snaha o vytvorenie stabilného a láskavého prostredia pre deti v núdzi je inšpiráciou pre nás všetkých.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.