Chudobný otec malého chlapca si získal srdcia ľudí po celom svete. Synovi vytvoril školskú tašku zo šnúrky

4431

Vzdelávanie je extrémne dôležité a častokrát si ani neuvedomujeme aké máme šťastie, že sa môžeme úplne slobodne vzdelávať, resp. že v našej krajine musí každý absolvovať povinnú školskú dochádzku. Zatiaľ, čo študenti u nás hľadajú lacné letenky do sveta, v chudobných krajinách je to tak, že mnoho deti si do školy nemôže dovoliť ani chodiť. Aj keď veľmi chcú.

Vzdelanie má rozhodujúcu úlohu pri určovaní budúcnosti dieťaťa. Podľa Organizácie Spojených národov však až takmer 60 miliónov detí nenavštevuje základnú školu z rôznych príčin. Jedným z najčastejších dôvodov je práve chudoba. Na celom svete je mnoho detí, ktoré namiesto toho, aby chodili do školy, musia pracovať, zháňať pitnú vodu alebo sa starať o svojich súrodencov.

Učiteľka z Kambodže nedávno zdieľala fotografie batohu chlapca, ktorý mu vyhotovil jeho otec. Nie je to však obyčajný batoh. Niektorí rodičia robia všetko pre to, aby dali svojim deťom to najlepšie možné vzdelanie, aj keď na to v skutočnosti nemajú. Toto je jeden z takýchto prípadov. Tento otec sa vďaka svojmu činu stal hrdinom.

Keď nastúpil len 5-ročný NY Keng do školy, okamžite si zaslúžil pozornosť svojej učiteľky. V danej oblasti stojí jedna školská taška 7 dolárov a nie každý si to môže dovoliť. Otec malého žiaka, ktorý pracuje ako farmár sa preto rozhodol, že svojmu synovi tašku sám vyrobí. Za použitia šnúrky vytvoril plnohodnotný batoh. Akonáhle sa tieto fotografie rozšírili po internete, ľudia začali reagovať. „Mnohí povedali, že je to nesmierne dojemné a dostala ich aj kreativita otca. Túto tašku skrátka milujú,“ povedal učiteľ. Niektorí sa už ozvali aj s tým, že chcú rodine finančne pomôcť.

Prečítajte si tiež:

Ako a kde kúpiť najlacnejšie letenky? Tieto tipy vám to určite umožnia, dajte si ale pozor aj na ostatné faktory spojené s akciovým letom

Zdroj

Foto: Boredpanda

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre