Čierna diera v strede našej galaxie žiari viac ako kedykoľvek predtým a vzbudzuje u ľudí obavy, že „pohltí“ Zem

631

„Aktuálne“ správy zo stredu našej galaxie prídu na Zem po tom, čo prekonajú 26 000 svetelných rokov. A práve takéto správy nedávno na našu Zem dorazili. Týkajú sa čiernej diery, ktorá začala žiariť tak silno, že si vedci na chvíľu mysleli, že pozorujú hviezdu.

cierna diera

13 mája 2019 si vedci z University of California v Los Angeles všimli, že okolie čiernej diery žiari približne dvojnásobne ako boli zvyknutí pozorovať. Túto čiernu dieru vedci sledujú už roky ale toto bolo prvýkrát, čo bolo vidieť nevídaný zdroj svetla v jej strede. To samozrejme vyvolalo otázky naprieč vedeckou komunitou. Čo je príčinou tohto jasného žiarenia a stáva sa čierna diera aktívnejšou? Môže ísť o hviezdu S0-2, ktorá sa nachádza v blízkosti objektu.

Vedci zatiaľ netušia, či ide o dočasnú alebo trvalú zmenu správania . Štúdia v Astrophysical Journal Letters však spôsobila miernu paniku kedže sa začalo hovoriť, že čierna diera sa stáva viac hladnou.

 

Samozrejme tvrdenie o „hladnej“ čiernej diere nenechalo verejnosť chladnou a internetom sa začali šíriť obavy či nás čaká osud kedy nás pohltí „nenásytná“ čierna diera. Kedže otázky neutíchali rozhodli sa vedci pripraviť video v ktorom verejnosť ukľudňujú a spolu s rozumnými argumentami sa dozviete, že našej planéte nehrozí žiadne nebezpečenstvo. Sme od tejto čiernej diery vzdialení približne 26 000 svetelných rokov.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre