Čína stavia svoj prvý vertikálny les, ktorý bude domovom pre viac než 3000 rastlín a vyrobí 60 kg kyslíka denne

421

Čína plánuje postaviť prvé budovy a zároveň vertikálne lesy, ktoré budú produkovať kyslík. Volajú sa Nanjing Towers a dokončené by mali byť v roku 2018.

Veže navrhol taliansky architekt Stefano Boeri, ktorý sa zhostil úlohy navrhnúť tieto unikátne veže. Vyššia veža bude merať 200 metrov a nižšia 107 metrov. Budú domovom pre viac než 1000 stromov a približne 2500 kríkov. Vo vnútri vyššej veže sa bude nachádzať múzeum, kancelárie, škola architektúry a klub na streche. Zatiaľčo nižšia budova bude slúžiť ako hotel s 247 izbami a bazénom na streche.

Balkóny budú návštevníkom ponúkať unikátne výhľady na zeleň rastúcu po celej budove, ktorá má podporiť regeneráciu miestnej biodiverzity a oživiť ovzdušie.

 

 

 

 

 

 

zdroje: Stefano Boeri | Facebook (h/t: inhabitat, mymodernmet)

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre