Čína v prvej polovici roku 2017 spustila až 8000 projektov na čistenie vôd v hodnote $100 miliárd

706

polluted water china fotografia

Čína spustila asi 8000 projektov, ktorých úlohou je vyčistiť znečistené vody. Do projektov investovali 667,4 miliardy Juanov, čo je približne $100 miliárd.

Projekty boli navrhnuté ako súčasť plánu z roku 2015, ktorého úlohou bolo vyčistiť predísť neustálemu znečisťovaniu vôd. Ministerstvo ochrany životného prostredia uviedlo, že tieto projekty sa týkajú až 325 kontaminovaných podzemných vôd.

Celkovo bolo zistených 343 miest s kontaminovanou podzemnou vodu, čo znamená, že sa podarilo navrhnúť plány na vyčistenie až pre 95% celkové počtu. Avšak nie všetky regióny svoje plány stíhajú plniť.

V dôsledku nedostatočných regulácii počas priemyselnej expanzie, nadmernej výroby a nekontrolovateľného používania pesticídov a hnojív, sa stalo množstvo vody v Číne nepoužiteľnej.

Aby predišli tomu, že kvalitnej vody v krajine nebude dostatok, zaviazali sa preto v roku 2015, že zvýšia kvalitu vody a obmedzia priemysel, ktorý výrazne poškodzuje životné prostredie.

Tento mesiac ohlásili, že v prvej polovici roku 2017 registrujú zvýšenie kvality vôd a postupne sa na projektoch ďalej pracuje.

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre