Čo ak by ťa prehltla anakonda? Toto je jej proces trávenia

956

Anakondy sú veľké hady, ktoré sa nachádzajú v tropických pralesoch Južnej Ameriky. Sú známe svojou schopnosťou prehĺtať veľké zvieratá, vrátane ľudí. Ak by človeka zožrala anakonda, čo by sa stalo?

75cd5654 6084 4622 beda 2318e4d98b5b
Reticulated Python“ od shankar s. is licensed under CC BY 2.0

Po prehltnutí

Keď anakonda prehltne svoju korisť, najprv ju stiahne do žalúdka. Žalúdok anakondy je veľký a svalnatý a je schopný rozdrviť aj veľké kosti. V žalúdku sa korisť zmieša s kyselinou chlorovodíkovou a ďalšími žalúdočnými enzýmami. Tieto látky začnú rozkladať korisť a uvoľňovať živiny.

57afcef6 4948 41ed 9ff5 fc2ac64f3c11
anaconda and woman“ od ingridgott♥youtube .(On and Off ♥••*´¨`* is licensed under CC BY-ND 2.0

Cez črevá

Po tom, čo sa korisť rozloží v žalúdku, prechádza do čriev. Črevo anakondy je dlhé a tenké a je vybavené malými výrastkami, ktoré sa nazývajú klky. Tieto klky absorbujú živiny z rozloženej koristi.

Trvanie procesu

Celý proces trávenia môže trvať niekoľko dní až týždňov, v závislosti od veľkosti korisťa. Ak by človeka zožrala anakonda, pravdepodobne by celý proces trval niekoľko dní.

4778680d 6a48 498b 875c 1bb2cf47c62d
Anaconda y boa constrictor“ od pierre pouliquin is licensed under CC BY-NC 2.0

Smrť

Väčšina ľudí by zomrela na udusenie ešte predtým, ako by sa ich telo rozložilo. Ak by však človek prežil prehltnutie a udusenie, pravdepodobne by zomrel na následky otravy krvi alebo infekcie.

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.