Nápojový gigant Coca-Cola a jej továreň na „fľaškovanie“ populárneho sladeného nápoja núti rezidentov v štáte Chiapas aby po pitnú vodu chodili čoraz väčšie vzdialenosti prípadne si kúpili balenú vodu v supermarketoch.

“ Sú to 4 roky, čo naše studne začali vysychať, ľudia sú nútení vodu nakupovať a iní pre ňu chodia 2 hodiny denne „ informoval web Salon.com . Neďaleká továreň Coca Coly totiž spotrebuje až 1.08 milliónov litrov pitnej vody denne .

Továreň sa nachádza medzi mestami San Cristobal a San Felipe . Miestni farmári, ktorí pestujú kukuricu, fazuľu či vyrábajú nápoj s názvom „Pozol“ sú „pritlačení k múru“. Pozol, nápoj z ferementovanej kukurice bol u mladých aj starších nahradený Coca Colou a z niekedy populárneho miestneho nápoja sa stáva pomaličky artefakt.

Vláda, aj keď jej to prikazuje ústava nekoná v záujme svojich občanov a niekoľkoročné žiadosti o vykopanie hĺbkových studní ostávajú zatiaľ bez odozvy.

zdroj

Foto: Pixabay

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre