Dievčine sa vysmievajú za to, že zbiera odpadky vo svojom okolí, no ju to motivuje k ďalším činom

242

Nadiu Sparkesovú netrápi šikanovanie a nezaujíma sa o tých, ktorí sa jej vysmievajú kvôli jej ekologickým návykom – bude aj naďalej robiť všetko pre to, aby chránila životné prostredie.

Dvanásťročná študentka strednej školy strávila posledných šesť mesiacov zbieraním odpadkov, ktoré sú porozhadzované na vyše 3 km úseku medzi strednou školou Hellesdon a jej domom. Študentka hovorí, že toto zbieranie odpadu je jej spôsob, ako urobiť pre komunitu a planétu niečo navyše.

mess fotografia
Foto od allen.goldblatt

Každý deň, keď ie domov zo školy, naplni košík umiestnený na bicykli s odpadkami, ktoré nájde po tejto ceste. Od začiatku tejto svojej práce zaplnila dve veľké recyklačné koše.

Bohužiaľ, niektorí miestni obyvatelia ju začali šikanovať a robiť si z nej srandu. Nazývajú ju „Trash Girl“ (odpadkové dievča). Ju to však vôbec neodradilo a Nadia je viac odhodlaná pokračovať v tomto aj naďalej. Takéto reči ju motivujú ešte viac.

„Neprestanem robiť správnu vec kvôli takýmto ľuďom, a ak ma budú oslovovať odpadková dievčina, mali by to povedať s úctou,“ povedala Sparkes.

„Robím niečo pre ochranu sveta, v ktorom žijeme. Mali by to robiť všetci. Všetci sme zodpovední za udržanie bezpečného sveta, namiesto toho, aby sme sa vyhovárali, že je to práca niekoho iného. “

Keďže správa o tvrdo pracujúcom dievčati sa rýchlo rozšírila, Nadia dostala podporu na jej Facebookovej stránke, ktorá má vhodný a výstižný názov – „Team Trash Girl“.

Jeden čitateľ zanechal na tejto stránke komentár: „Čítal som váš príbeh. Ste skutočne silná a nezávislá osoba. Svet potrebuje viac takých ľudí, ako ste vy. Je ťažké robiť správnu vec, keď sa musíte zaoberať šikanovaním, ale máte môj obdiv a začali ste niečo krásne. Ďakujem.“

Iný priaznivec napísal: „Som milosrdný rybár a robím všetko, čo je v mojich silách, aby som vybral plasty a iný odpad z vody, ktoré často navštevujem. Ďakujem vám za to, čo ste urobili vo vašom regióne. Ste požehnaním našej Zemi a teším sa z toho, že na základe vašich činov teraz inšpirujem iných! “

Sparkes teraz požiadala všetkých svojich priaznivcov, aby sa pripojili k misii tým, že vo svojej komunite pozbierajú zo zeme najmenej tri kusy odpadu.

Zdroj: goodnewnetwork

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre