Top 5 divných názvov miest, ktorým nebudeš veriť

417

Existujú na svete miesta, ktoré majú také zvláštne názvy, že by ste si mysleli, že sú vymyslené. No sú to skutočné mestá a dediny, ktoré majú svoju históriu a príbeh. V tomto článku vám predstavíme päť z nich, ktoré vás možno prekvapia, pobavia alebo aj vystrašia.

Nameless, Texas

Nameless je malá komunita v okrese Travis v Texase, ktorá má naozaj bezmenný názov. Podľa legendy sa jej obyvatelia pokúšali niekoľkokrát zaregistrovať názov svojej dediny, ale vždy im bol vrátený s poznámkou „nameless“ (bezmenný). Nakoniec sa rozhodli, že to tak nechajú a použijú to ako oficiálny názov. Nameless má len niekoľko stoviek obyvateľov, kostol, cintorín a poštovú schránku.

IMG 5276
Zdroj: Google Maps

Broke, Nový Južný Wales

Broke je dedina v austrálskom štáte Nový Južný Wales, ktorá sa nachádza v oblasti známej ako Hunter Valley. Je to obľúbené miesto pre turistov, ktorí chcú navštíviť vinice, reštaurácie a historické pamiatky. Názov Broke (zlomený) však nemá nič spoločné s finančnou situáciou jej obyvateľov. Pochádza od kapitána Jamesa Brokea, ktorý bol prvým Európanom, ktorý preskúmal túto oblasť v roku 1824.

IMG 5278
Zdroj: Google Maps

Misery, Somme

Misery je francúzska obec v departemente Somme v regióne Hauts-de-France. Jej názov znie doslova ako bieda, no v skutočnosti je odvodený od latinského slova „miseria“, ktoré znamená nešťastie. Tento názov sa používal v stredoveku na označenie miest, ktoré boli postihnuté vojnou, morom alebo hladom. Misery má len niekoľko desiatok obyvateľov, ktorí sa však nehanbia za svoj názov. Naopak, sú naň hrdí a dokonca majú aj svoj vlastný erb a vlajku.

IMG 5279
Zdroj: Google Maps

Devil Town, Ohio

Predtým nazývané „Tannersville“ kvôli garbiarni, ktorá poskytovala väčšinu pracovných miest v danej oblasti, sa stalo známejším pod názvom Diablovo mesto. Existuje legenda, ktorá hovorí, že názov mesta vznikol z chovania garbiarov, ktorí sa správali ako diabli keď boli opití.

IMG 5280
Zdroj: Google Maps

Friday, Texas

Ak ste vždy túžili po piatku, mohli by ste sa presťahovať do mesta Piatok v Texase. Pôvodne nazývané Ellis Prairie po mužovi, ktorý dostal grant na pôdu a v roku 1839 tam založil komunitu. V roku 1903, keď obec žiadala o poštový úrad, bolo mesto premenované na Piatok.

IMG 5281
Zdroj: Google Maps

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.