Toto je top 5 divných zákazov zo sveta, ktoré nepochopíš

5757

Predstavte si zákony tak bizarné, že vám prídu skôr ako vtipy než vážne právne predpisy. Tento článok vás prevedie piatimi najpodivnejšími zákonmi sveta, ktoré vám zaručene vyčaria úsmev na tvári a možno aj trochu zamyslenia nad tým, ako rozmanité môžu byť právne systémy v rôznych kútoch planéty.

1. V Kanade je protizákonné vysielať príliš veľa zahraničných umelcov

Kanadské rádiové stanice sú zákonom povinné hrať skladby kanadských umelcov aspoň 35% vysielacieho času, pričom v pracovných dňoch sa tento podiel ešte zvyšuje. Cieľom je podpora domácej hudobnej scény a kanadského kultúrneho dedičstva.

7130a2a6 f793 4f79 ab93 e1768107a8f4
Autor tejto fotografie je cogdogblog

2. V Quitmane, Georgia, je nelegálne, aby kurčatá prechádzali cez cestu

V tomto mestečku v štáte Georgia je zákonom zakázané ponechať domácu hydinu, ako sú kurčatá, na uliciach alebo vo verejných priestranstvách bez dozoru. Tento zákon bol vytvorený za účelom ochrany a posvätnosti kurčiat, ktoré sú v meste Gainesville považované za „kulinársku delikatesu posvätnú pre mesto.

a10dfee3 467c 4241 ae0e cf75c8d4ec45
Autor tejto fotografie je קלאופטרה

3. V Austrálii bol zákaz meniť žiarovky bez licencie

V štáte Victoria v Austrálii bolo kedysi protizákonné meniť žiarovky bez platnej elektrikárskej licencie. Tento zákon bol neskôr zmenený, avšak pôvodná myšlienka bola, že elektrické práce by mali vykonávať len licencovaní odborníci.

397b064e c784 4307 9905 2b470682500e
Autor tejto fotografie je olga.reznik

4. V Miláne je povinnosťou všetkých usmievať sa

V talianskom Miláne platí zákon, ktorý ľudí zaväzuje usmievať sa v každej situácii, okrem pohrebov a návštev v nemocniciach. Tento zákon pochádza ešte z čias Rakúsko-Uhorska a nikdy nebol zrušený. Neusmiaty človek riskuje pokutu.

long black haired woman smiling close-up photography
Autor tejto fotografie je Lesly Juarez

5. Na Samoe je nezákonné zabudnúť na narodeniny svojej manželky

Na Samoe, ostrovnom štáte v Polynézii, existuje zákon, ktorý mužom ukladá povinnosť pamätať na narodeniny svojej manželky. Zabudnutie na túto dôležitú udalosť môže viesť k právnym dôsledkom, čím sa zároveň podporuje rešpekt a pozornosť vo vzťahoch. Prijali by ste taký zákon aj u nás?

a woman standing in front of a window holding a bouquet of flowers
Autor tejto fotografie je Galina Kondratenko

Zdroj

Ahoj, volám sa Tomáš. Vo voľnom čase sa venujem hudbe, rád športujem a trávim čas s blízkymi. Odmalička som miloval čítať, no neskôr som si našiel záľubu aj v písaní. Preto budem rád, ak vám moje články aspoň trochu spríjemnia deň.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.