23-ročný vynálezca z Filipín získal cenu vo výške niekoľko tisíc dolárov za návrh lacného bambusového domu, ktorý je možné postaviť za neuveriteľné 4 hodiny. Earl Forlales pochádza z Manily a jeho návrh je ako prostriedok riešenia bytovej krízy v jeho domovskej krajine. Podľa súťaže navrhol tak najlepší dom, ktorý je považovaný za budúcnosť v niektorých krajinách.

Foto od youtube

Tento týždeň získal chlapec cenu vo výške 64 000 dolárov a vyjadril sa, že peniaze plánuje použiť na začatie výstavby domov v priebehu budúceho roka.

Materiály pre modulárne domy CUBO stáli len 64 dolárov a pestovanie tohto trvalo udržateľného materiálu uvoľní o 35% viac kyslíka ako stromy a bez toho, aby spôsoboval degradáciu pôdy. Odhaduje, že takéto prenajímanie bývania bude stáť iba 0,20 £/osoba na deň.

“Mestá všade po svete neustále rastú a je skutočne potrebné zabezpečiť, aby aj pre budúce generácie tu boli bezpečné, čisté a pohodlné miesta pre ich život,” povedal John Hughes, hlavný rozhodca súťaže a prezident Rics. “Medzi súťažiacimi projektami bolo veľa zaujímavých a originálnych návrhov. Nápad Earl však vynikal pre svoje jednoduché, ale dobre premyslené riešenie svetového problému,” dodal rozhodca v súťaži.

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť