Vražední domáci miláčikovia: Pár desivých príbehov o domácich zvieratách, ktoré zabili svojich majiteľov

1772

Napriek oficiálnym varovaniam si v súčasnosti čoraz viac ľudí vyberá „exotické“ zvieratá ako domácich miláčikov. Podľa toho, čo vieme, to mnohým z nich vyhovuje, pretože mnohé zvieratá si dokážu vytvoriť skutočné puto so svojimi ľudskými spoločníkmi, pokiaľ sa o ne správne starajú. Bohužiaľ, niektoré voľne žijúce zvieratá jednoducho nie sú určené na to, aby boli domácimi miláčikmi.

Ricky Weinhold, zabitý domácim býkom

Býky sú väčšinou pokojné a učenlivé zvieratá, hoci keď chcú, môžu byť dosť teritoriálne a agresívne. Ricky Weinhold52-ročný majiteľ farmy z Philadelphie – to zistil na vlastnej koži, keď ho vo februári 2010 napadol a zabil jeden z jeho domácich býkov. Incident sa stal, keď išiel do svojej stodoly, ktorú mal prenajatú na chov svojich 10 kusov dobytka ako domácich miláčikov. Podľa jeho rodiny mal Weinhold k svojim zvieratám silné puto a denne navštevoval farmu, aby sa o ne postaral, najmä o novorodené teľa.

closeup photo of brown cow
Autor tejto fotografie je Anand Thakur

Všetky Weinholdove zranenia boli spôsobené kopytami a hlavou býka, hoci to nebol prvý útok, keďže ten istý býk mu zlomil rebrá už v predchádzajúcom lete. Telo objavil syn majiteľa farmy Dale Zimmerman v stajni.

Marius Els, zabitý domácim hrochom

Marius Els bol 40-ročný major armády žijúci v Južnej Afrike spolu so svojím domácim miláčikom hrochom menom Humphrey. Zachránil ho, keď mal len päť mesiacov, a považoval ho za súčasť svojej rodiny. Žiaľ, hroch tieto pocity nezdieľal a jedného popoludnia to dal jasne najavo, keď Elsa odtiahol k rieke a opakovane ho dohryzol na smrť.

a hippopotamus with its mouth open in the water
Autor tejto fotografie je Bob Brewer

Podľa vlastných slov bol Humphrey „milý“ a „nežný obor“ a prirovnal ho k bežným domácim zvieratám, ako sú mačky a psy. V skutočnosti je známe, že hrochy sú jedny z najnebezpečnejších a najagresívnejších zvierat na Zemi, ktoré majú na svedomí viac úmrtí ako levy, slony, leopardy, byvoly a nosorožce… spolu. Pred týmto incidentom sa v minulosti vyskytli aj iné prípady nevhodného správania, ako napríklad zabitie mláďat patriacich obchodnému partnerovi a prenasledovanie nič netušiacich cestujúcich na rieke. Humphrey sa dokonca pri niektorých príležitostiach dostal zo svojho výbehu a ohrozoval neďalekých hráčov golfu.

Marvin Hajos, zabitý kazuárom

Kazuáre sú veľké vtáky podobné emu zo severnej Austrálie a Novej Guiney. V apríli 2015 zabil jeden z nich 75-ročného Marvina Hajosa na jeho farme v meste Alachua na Floride. Okrem kazuára choval Hajos na svojom pozemku aj mnoho ďalších exotických zvierat ako domácich miláčikov.

brown and blue bird
Autor tejto fotografie je David Clode

K incidentu došlo, keď pri vykonávaní bežných prác náhodne zakopol a spadol, čo vyvolalo útok, ktorý ho vážne zranil. Hajos bol následne prevezený do nemocnice UF Health Shands Hospital v rámci traumatologickej pohotovosti, kde v priebehu niekoľkých nasledujúcich hodín zomrel. Kazuár, je známy svojimi silnými nohami a ostrými pazúrmi. Útoky na ľudí sú síce zriedkavé, ale môže k nim dôjsť v reakcii na predpokladané ohrozenie alebo pri obrane potravy či potomstva.

Terry Vance Garner, zabitý domácimi ošípanými

Terry Vance Garner bol 69-ročný farmár z Oregonu, ktorého pravdepodobne zabili a zjedli jeho vlastné ošípané. Stalo sa to, keď vyšiel kŕmiť zvieratá na svoju farmu neďaleko pobrežia Oregonu a členovia jeho rodiny začali mať podozrenie, keď sa nevrátil. Až o niekoľko hodín neskôr sa jeden z nich vydal na prieskum a narazil na jeho pozostatky v ohrade. Našli sa len zubné protézy a malé kúsky jeho tela, pretože ošípané dovtedy väčšinu jeho pozostatkov zožrali.

pink pigs in close up photography
Autor tejto fotografie je Kenneth Schipper Vera

Presné okolnosti Garnerovej smrti zostávajú dodnes záhadou. Niektorí si myslia, že utrpel napríklad infarkt, hoci iné teórie hovoria, že ho zvieratá zrazili a následne zabili a zjedli, keďže ho predtým jedna z ošípaných pohrýzla. Mohol ho tiež zavraždiť niekto úplne iný, keďže patologická expertíza nedokázala určiť presnú príčinu ani spôsob jeho smrti.

Ngah Muhammad, zabitý opicou

Ngah Muhammad bol 72-ročný obyvateľ Kampung Lebang Besar na severozápade Malajzie. V júni 2019 ho uhryzla jeho päťročná domáca opica do zápästia, čo malo za následok hlbokú ranu, ktorá ho nakoniec v dôsledku nadmerného krvácania zabila.

brown monkey on brown tree branch during daytime
Autor tejto fotografie je Dmitriy Zub

Stalo sa to okolo desiatej hodiny dopoludnia, keď bol s opicou za svojím domom a snažil sa ju naučiť liezť po kokosových palmách. Presné detaily nepoznáme, pretože Muhammada našli jeho syn a sused už dávno po jeho smrti. Jeho 29-ročný syn Mohd Zakaria Ngah bol opicou tiež uhryznutý do krku.

Pam Weaverová, zabitá ťavou

V auguste 2007 našli 60-ročnú Pam Weaverovú mŕtvu na rodinnom pozemku s ovcami a dobytkom v austrálskom Queenslande. Hlavným podozrivým bola ťava, ktorú jej manžel a dcéra darovali Pam ako darček k narodeninám. Podľa predchádzajúcich správ sa 10-mesačná ťava pokúsila viackrát udusiť domácu kozu rodiny tým, že si na ňu sadla.

brown camel on brown sand during daytime
Autor tejto fotografie je Mads Severinsen

Ako sa neskôr potvrdilo, ťava zrazila Pam na zem a dupla na ňu, čo ju pravdepodobne zabilo. Podľa detektíva pracujúceho na prípade sa zviera počas incidentu váľalo po zemi a zanechalo hlboké stopy na jej tvári a ruke, čo viedlo k jej smrti udusením. Podľa jedného z odborníkov na ťavy konanie ťavy zodpovedalo správaniu pri párení, ktoré sa pozorovalo u samcov tiav, čo naznačuje, že sa možno pokúsila s obeťou spáriť pred jej zabitím.

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre