Doručovateľská spoločnosť UPS sa výrazne podieľa na znižovaní emisií, jej vozidlá budu elektrické

331

Ďalší výborný plán, ako zamedziť znečisťovaniu ovzdušia je na svete. Prišla s ním doručovateľská spoločnosť UPS. Čoskoro táto spoločnosť vypustí do sveta niekoľko desiatok elektrických vozidiel.

Spoločnosť UPS opäť prináša správy o svojom úsilí v oblasti boja proti zmene klímy. Spoločnosť minulý týždeň oznámila spustenie najmodernejšej pilotnej flotily 35 elektrických vozidiel, ktoré pred koncom tohto roka budú roztriedené do Londýna a Paríža.

Vozidlá sa vyvíjajú v spolupráci s britskou technologickou firmou ARRIVAL. Nulové emisie z výfuku, ľahké kompozitné automobily majú rozsah batérie na viac ako 240 kilometrov, čo je výrazne vyššia výdrž, ako u iných vozidiel v prevádzke. Budú tiež vybavené systémami Advanced Driver Assistance Systems (ADAS), ktoré pomôžu zlepšiť bezpečnosť a znížiť únavu vodiča.

ups fotografia
Foto od JeepersMedia

UPS oznámila, že na svojom centrálnom londýnskom depote v Camdenu inštalovala aj inovatívnu nabíjaciu stanicu, ktorá zlepší a prekoná súčasné dobíjanie.

Vďaka viac ako 9 000 takýchto vozidiel po celom svete, má UPS jedno z najväčších súkromných a rozmanitých alternatívnych palív a využitých moderných technológii v celom logistickom priemysle.

V súčasnosti má spoločnosť v Európe a USA viac ako 300 elektromobilov a takmer 700 hybridných elektrických vozidiel. Navyše v decembri minulého roka UPS objednala 125 nových plne elektrických polotraktorov, ktoré vyrobí Tesla v roku 2019. Je to doposiaľ najväčšia dostupná objednávka.

„Táto iniciatíva pomôže spoločnosti UPS dosiahnuť globálne ciele v oblasti znižovania emisií uhlíka,“ povedal Peter Harris, riaditeľ spoločnosti UPS Europe. „Budeme aj naďalej spolupracovať s našimi partnermi, komunitami a zákazníkmi, aby sme podnietili inováciu, čím budeme viesť priemysel k udržateľnejšej budúcnosti.“

Od roku 2009 spoločnosť UPS investovala viac ako 750 miliónov amerických dolárov do alternatívnych pohonných hmôt a do moderných technológií.

„Ide o revolučnú spoluprácu, ktorá pomáha spoločnosti UPS rozvíjať nové spôsoby znižovania emisií,“ povedal Luke Wake zo skupiny pokročilých technológií spoločnosti UPS. „Spoločnosť UPS zaraďuje svoju globálnu škálu na podporu inovácií v automobilovom priemysle. Pomáhame viesť dopyt po týchto technológiách. Výsledkom je bezpečnejšia a čistejšia flotila pre komunity, ktorým vozidlá dodávame. “

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre