Dvaja šťastlivci našli na pláži vzácnu perlu Melo, ktorej hodnota je približne 270 000 eur

1033

Tak tomuto sa povie „nájsť poklad“. Také šťastie, aké sa prihodilo tomuto rybárovi sa len tak nevidí. Hatchai Niyomdecha zbieral so svojim bratom mušle na pláži, keď odrazu narazili na tri nádherné kúsky. Vtedy však ešte netušili, že našli poklad v hodnote približne 270 000 eur.

3 6

37-ročný muž a jeho brat zobrali mušle a odišli domov. Doma ich dali svojmu otcovi Angmadovi, ktorý keď otvoril tretiu mušľu, vedel, že je to niečo špeciálne. Bola v nej oranžová perla, ktorá vážila 7,68 gramov. Samotný nálezca tvrdil, že pár dní pred objavom sa mu prisnil zvláštny sen. „Starší muž v bielom s dlhými fúzmi mi povedal, aby som prišiel na pláž, že tam nájdem darček. Práve on ma priviedol k nájdeniu perly,“ povedal Hatchai. 

1 26

Chlapík dodal, že možno sa mu muž zo sna snažil pomôcť a dostať ho z chudoby. „Chcem túto perlu predať za čo možno najvyššiu sumu. Peniaze nezmenia len môj život, ale život celej mojej rodiny,“ povedal Hatchai. Krátko po objave sa im ozval bohatý podnikateľ s ponukou 27 tisíc eur, no rodina to odmietla. Aktuálne sa však ozval ďalší bohatý človek, tentoraz z Číny, ktorý ponúka za perlu 270 000 eur, čo je aj skutočná hodnota. Rodina s týmto záujemcom rokuje. 

2 20

Ide o perlu zvanú Melo, pričom tieto perly môžu mať od oranžovej, cez svetlo hnedú až po tmavo hnedú farbu, pričom práve oranžová je tá najdrahšia.

Zdroj

Foto: youtube

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.